in

Проведення будівельно-технічних, екологічних, товарознавчих, комплексних балістичних та багатьох інших експертиз внаслідок російської агресії

Представники Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса» Міністерства юстиції України взяли участь у щорічній зустрічі Європейської мережі установ судової експертизи ENFSI, яка відбулася 23-26.05 у Гаазі (Королівство Нідерланди).

Заступниця директора з наукової роботи, докторка юридичних наук, професорка Елла Сімакова-Єфремян розповіла, що попри війну Національний науковий центр «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса» жодного дня не припиняв своєї роботи.

«Сьогодні з викликами війни пов’язана питома вага будівельно-технічних, екологічних, товарознавчих, комплексних балістичних, вибухотехнічних та багатьох інших експертиз, що проводяться з метою визначення матеріальної шкоди та збитків потерпілим внаслідок російської агресії. Зараз у певних підрозділах у наших спеціалістів у провадженні знаходяться сотні таких експертиз. Ми працюємо за 97-ма видами судово-експертних досліджень і розробляємо 72 наукові теми – це найбільш потужна наукова робота в системі Міністерства юстиції України»,- зазначила професорка у своєму виступі у Гаазі на засіданні ЕNFSI.

Вона подякувала ENFSI за надану фінансову допомогу, а представникам європейського проєкту «Pravo-Justice» – за сприяння у придбанні 3D сканерів, які вже активно використовуються в Україні та іншу дієву допомогу.

«За допомогою 3D сканерів ми досліджуємо об’єкти, буквально, за 2 години. Будь це 9-ти, чи 16-ти поверховий житловий будинок – це величезна оперативність і точність. Похибка – декілька міліметрів», – зазначила Елла Сімакова-Єфремян.

За словами українських експертів, інший важливий аспект роботи – укладення Меморандуму з європейськими колегами: Panacea Cooperative Research та ARTEC LEO. Він передбачає використання програмного забезпечення для ідентифікації особи за допомогою Skeleton∙ID (черепно-лицьового накладання, порівняння обличь, біологічного профілювання та порівняльної рентгенографії).

До відома: Цьогоріч Національний науковий центр ICE ім Засл проф М. С. Бокаріуса буде відзначати 100 річний ювілей. Заходи заплановані на 10 листопада.

Відео виступу за посиланням: https://youtu.be/-VMslniWkoI

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Майбутні правники дізналися від професора Жалімаса про особливості створення спеціальних трибуналів засудження агресії проти України

Надання неоплачуваної відпустки: види та порядок