in

Рада перевела оренду держмайна в інтернет

Верховна Рада змінила систему оренди державного і комунального майна. Тепер воно здаватиметься в оренду на відкритих аукціонах через систему «Prozorro.Продажі».

Рішення прийнято з метою подолання корупції у цій сфері; збільшення доходів від оренди, яке, на думку розробників законопроекту, може скласти 20–25%; спрощення пошуку необхідного приміщення; прозорості контролю з боку громадськості.

Станом на 1 липня 2019 року Фонд держмайна уклав понад 17 тисяч договорів оренди держмайна, і є ще 6 тисяч об’єктів, які можна здати в оренду. У місцевих органів влади немає єдиної статистичної інформації про фактичних орендарів і рівні орендні ставки, за якими комунальне майно передається у користування.

За словами ще одного співавтора законопроекту Роксолани Підласої, величезна кількість об’єктів у регіонах здається в оренду за непридатними цінами.

«У 11 областях органи місцевого самоврядування здають понад 40% площ за ціною 1 гривня за квадратний метр. У Чернівецькій області — 74% площ держава здає за 1 гривню. Я не знаю, благодійність це або корупція, але я точно знаю, що підприємець, який орендує площі за тисячу гривень, не може конкурувати з тим, хто орендує за гривню», — говорила вона під час розгляду законопроекту у першому читанні.

Нинішній закон про оренду державного та комунального майна було прийнято у 1992 році.

Джерело: ЮВУ

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Lviv Criminal Law Forum збирає адвокатів кримінальної практики

Виконання рішень національних судів: що заважає вирішенню цієї проблеми?