in

Реалізація Закону Уукраїни «Про забезпечення функціонування української мови як державної»

5 років тому в Україні ухвалили Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». За місяць до того Коаліція РПР звернулася до народних депутатів із закликом проголосувати за документ.

Ми розуміли, що незважаючи на Революції Гідності й початок війни,  цілі регіони і сфери суспільного життя залишалися русифікованими. Це порушувало права громадян, загрожувало національній безпеці та територіальній цілісності держави.

Важливо, що Закон не втручається у сферу приватного спілкування та релігійних обрядів, не обмежує права корінних народів та національних меншин. Водночас дозволяє отримати сервіс іншою мовою за згодою сторін, забезпечує можливості для широкого застосування мов ЄС у різних галузях суспільного життя.

Вдома тільки російською продовжують спілкуватися 12 % українців. 59 %, навпаки, спілкується тільки українською. Про це свідчать дані опитування соціологічної групи “Рейтинг” за лютий цього року.

Згідно іншого опитування КМІСу за 2023 рік, серед опитаних українців за україномовність у всіх сферах життя висловилися 80%, а за двомовність – лише 15%. Перевагу української в усіх сферах підтримують зокрема більшість мешканців сходу та півдня (66%) та та тих, хто говорить російською мовою (57%).

Ярина Ясиневич, членкиня Ради Коаліції РПР і керівниця програм Центру досліджень визвольного руху впевнена: «Цей закон засвідчив єдність українського суспільства щодо вибору ідентичності як українців а не soviet people, та зробив стійкішими до зовнішньої агресії і внутрішніх потрясінь».

Звісно, на поширення української мови вплинуло разюче повномасштабне вторгнення, та неможливо заперечувати, що колись Закон «Про мову» став поштовхом до її розвитку. Українська мова — ключ до збереження української державності, елемент нашої самоідентифікації та запорука єдності країни.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Про реалізацію Закону України «Про судову експертизу»…

Про мобілізацію жінок на службу…