in ,

Розяснення щодо здійснення торгівлі у мережі Інтернет та укладання договору «На переказ коштів»

Платіжні сервіси призначені для спрощення проведення розрахунків між фізичними особами, юридичними особами та/або фізичними особами-підприємцями в мережі Інтернет за своїм змістом вони є системами для надання послуг з еквайрингу у дистанційному режимі.

З технічної точки зору між суб’єктом господарювання і фінансовою установою, яка надає йому фінансові послуги з переказу коштів за допомогою платіжного сервісу здійснюється в межах договору на переказ коштів). Тут відбувається саме операція з безготівкового переказу коштів, що вже покупцю належать та отримані внаслідок оплати покупцем (споживачем) товарів у відділенні служби доставки. При цьому послуга фінустанови з переказу коштів, яка є окремою господарською операцією, не змінює суті відносин з господарської операції що є купівлєю-продажем, відповідно до яких суб’єктами (учасниками) операції купівлі-продажу товару є:

суб’єкт господарювання, який здійснює продаж товарів, або уповноважені ним на передачу права власності на такі товари покупцю (споживачу) служби доставки (постачальники);

отримувач такого товару (покупець), який здійснює грошовий розрахунок за цей товар у дистанційному режимі за допомогою платіжного сервісу.

При цьому факт виконання договору купівлі-продажу товару обумовлений саме отриманням товару покупцем, а тому продавець або уповноважені ним служби доставки зобов’язані забезпечити отримання покупцем відповідного розрахункового документа, який підтверджує саме факт оплати ним товару. Відповідно така операція має ознаки розрахункової операції з точки зору ЗУ від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами (далі – Закон № 265), та в обов’язковому порядку має супроводжуватись застосуванням РРО/ПРРО продавцями або постачальниками товарів споживачам, на яких поширюється обов’язок їх використання.

За здійснення розрахункових операцій без застосування РРО/ПРРО суб’єктами господарювання, які провадять свою діяльність у сфері торгівлі та є учасниками наведених вище відносин купівлі-продажу, передбачена відповідальність у вигляді штрафних (фінансових) санкцій відповідно до п.1 ст.17 Закону № 265.

Джерело

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Закон про адміністративну процедуру наблизить Україну до євростандартів захисту прав людини

Вилучення інформації як спосіб судового захисту не відповідає змісту позовних вимог і по суті є цензурою – КЦС ВС