in , , ,

Чи означає отримання довідки про статус ВПО право на виплати: роз’яснення

Фахівці «Юридичного порадника для ВПО» пояснили, чи означає отримання довідки ВПО право на отримання допомоги на проживання.

Довідка є документом, який підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Отримання довідки (як і постановка на облік) є правом внутрішньо переміщеної особи, а не її обов’язком. Тобто, людина вправі сама визначати – хоче вона ставати на облік як переміщена особа чи ні.

Допомога на проживання ВПО – це державна соціальна соціальної підтримка внутрішньо переміщених осіб із числа незахищених верств населення.

Тобто, для отримання допомоги не достатньо бути внутрішньо переміщеною особою – необхідно також відповідати низці критеріїв, встановлених Порядком надання допомоги на проживання ВПО.

Якщо особа не має права на допомогу – довідку не обов’язково отримувати, але вона може надати додаткові права та гарантії.

Наприклад, діти ВПО мають право:

  •  на першочергове зарахування до державних/комунальних садків;
  • на безоплатне гаряче харчування у державних/комунальних садках і школах;
  • на продовження здобуття освітнього рівня (дошкільної, шкільної, середньо-спеціальної, вищої освіти), а також отримання соціальної стипендії;
  • право на оздоровлення та відпочинок.

Також статус ВПО дає право на допомогу:

  •  у житлових питаннях: спрощений порядок оформлення субсидії за фактичним місцем проживання (лише заява + декларація на субсидію); пільгові кредитні програми, наприклад, «Доступне житло», «Власний дім», «Кредит під 3%»;
  • право стати на квартирний облік та вселитися у тимчасове житло;
  • у питаннях зайнятості: право припинити трудові відносини та зареєструватися безробітним у спрощеному порядку; право на реєстрацію як ФОП за місцем тимчасового проживання;
  • доступ до гуманітарної та благодійної допомоги тощо.

Також фахівці нагадали: якщо отримання довідки ВПО не означає автоматичне призначення допомоги, то призначення допомоги без попереднього отримання довідки (а точніше – взяття на облік!) неможливе.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Міноборони запустило нову систему закупівель за стандартами НАТО: як вона працює

Понад 2 тисячі вантажівок: яка сьогодні ситуація на україно-польському кордоні