in , , , ,

Як оформити пенсію у зв’язку з втратою годувальника, який зник безвісти: роз’яснення

Якщо людина вважається зниклою безвісти за особливих обставин, непрацездатні члени її сім’ї можуть отримати пенсію у зв’язку з втратою годувальника, незалежно від тривалості страхового стажу у зниклої безвісти особи за особливих обставин. Про це нагадує Мінсоцполітики.

Перелік членів сім’ї, які мають на це право, визначає Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», зокрема:

  • чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли віку 65 років, або пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону;
  • діти (у тому числі діти, які народилися до спливу 10 місяців з дня смерті годувальника) померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18-річного віку;
  • чоловік (дружина), а в разі їх відсутності — один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся померлого годувальника незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення нею (ними) 8 років.

Право на отримання такої пенсії виникає через один місяць з дня внесення інформації про людину до Єдиного реєстру досудових розслідувань або Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Пенсія нараховується за весь час, протягом якого зберігається правовий статус зниклої особи.

Як оформити таку виплату

Щоби отримати пенсію у зв’язку з втратою годувальника за особу, яка є зниклою безвісти за особливих обставин, потрібно подати заяву про її призначення та необхідні документи до сервісного центру Головного управління Пенсійного фонду України.

Зробити це можна також онлайн через вебпортал електронних послуг ПФУ або через засоби порталу державних послуг Дія. У випадку подання заяви онлайн, до неї потрібно додати скановані копії оригіналів документів.

До пакета документів необхідно обов’язково додати витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Яким є розмір пенсії у зв’язку з втратою годувальника

Пенсія обчислюється на підставі наданих документів, проте вона не може бути нижчою ніж 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на одного непрацездатного члена сім’ї, 120% — на двох, 150% — на трьох і більше.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Україна отримала від МВФ третій транш на $900 мільйонів: куди витратять гроші

В Україні дві ТЕЦ та сонячні електростанції припинили видачу електроенергії