in ,

Щодо «інспекції» українських позицій бойовиками

Чітко з‘ясувалося, що ця новина з самого початку була перекрученою. Українська опозиція поширила і розігнала тези окупантів, виставляючи Україну слабкою капітулюючою державою, а українську владу – зрадницькою.
Можна бути політичним опонентом президента, але брехливі заяви лише провокуть розбрат і напругу всередині держави.
Пряма мова від Міністерства оборони України:
«Україна, як виключення, разово та суто технічно погодилась на інспектування в районі Шумів.
Формат цієї місії вимагає відсутності будь-яких намагань пропіаритись: перевірку має провести представник ОБСЄ в присутності представників сторін на лінії розмежування.
Форма – у цивільному, склад учасників – без одіозних представників незаконних збройних формувань, характер події – без піару. Україна звернулась також з вимогою дзеркально перевірити й райони, де моніторингова місія дійсно фіксувала порушення з боку незаконних збройних формувань.
Конструктивна і заснована на здоровому глузді позиція України викликала фактично емоційний шок в окупантів. Готовність України обговорювати на вказаній основі формат інспектування, а також відсутність прописаних умов інспектування отримали у відповідь від другої сторони – хаотичне метушіння.
Ми почули велику кількість нових вимог та претензій, що суперечать одна одній, порушують домовленості, які були досягнуті в рамках Тристоронньої контактної групи, та ще більше принижують ОБСЄ як нейтрального та об’єктивного посередника.
Робимо висновок, що насправді представники незаконних збройних формувань в ОРДЛО та їх керівництво у Москві чудово розуміють – інспектування ще раз довело би брехливість всього того, що лунало з Донецька протягом кількох тижнів щодо району біля Шумів. Саме через це вони почали пропонувати зовсім інші точки для інспектування.
Карантинні обмеження також впливають на деталі того, як могло би відбутись інспектування в районі Шумів.
Враховуючи усе це – фактичну відмову Росії та представників незаконних збройних формувань в ОРДЛО дотримуватись досягнутих домовленостей і працювати на основні здорового глузду заради підтвердження правдивих фактів щодо ситуації на лінії розмежування – констатуємо, що інспекція в районі Шумів Донецької області не може бути проведена сьогодні.
Відповідальність за дотримання режиму припинення вогню на Донбасі цілком залишається на російській стороні, яка має повний контроль над незаконними збройними формуваннями в ОРДЛО.
Ключовим пріоритетом для України залишається збереження життів наших військових та цивільних. Ми готові робити все для того, щоб перейти від режиму припинення вогню до сталого миру. Але це може бути тільки рух двох сторін – Росія також має пройти свою частину цього шляху».

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Наука і науковці в очікуванні

Щодо поштової адреси об’єкту нерухомості