in , , , , ,

Щодо нового порядку бронювання військовозобов’язаних співробітників ІТ бізнесу

14 лютого ІТ Комітет Європейської Бізнес Асоціації провів зустріч з експертами Міністерства цифрової трансформації України для обговорення нового порядку бронювання військовозобов’язаних співробітників ІТ бізнесу, визначеного Постановою КМУ №76. Зокрема, в Міністерстві презентували новий алгоритм бронювання IT фахівців та відповіли на уточнюючі питання.

Нагадаємо, з 31 січня в Україні діє новий алгоритм бронювання військовозобов’язаних для підприємств (що не виконують мобілізаційне завдання), який дозволяє забронювати до 50% військовозобов’язаних співробітників. Головним нововведенням Постанови КМУ №76 для ІТ індустрії є включення до критеріїв визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період – критерію «підприємство є резидентом Дія Сіті». Це важлива ремарка для усього ІТ, оскільки через специфіку індустрії виконання вимог 3+ критеріїв з переліку, без врахування резидентства в Дія Сіті, є доволі складним моментом. Тому ми дуже дякуємо Мінцифрі за підтримку індустрії в цьому контексті та імплементацію критерію, пов’язаного з Дія Сіті.

Під час зустрічі представники Мінцифри поділились детальною презентацією – як, куди і в якому порядку звертатися для бронювання співробітників (гайд доступний за посиланням).

Окремо варто відмітити, що наразі в Мінцифри доопрацьовують критерії, за якими здійснюється визначення підприємства, яке має важливе значення для галузі національної економіки, що мають встановлюватися Міністерствами для відповідальної сфери, тому очікуємо на публікацію таких критеріїв у найближчому майбутньому.

Щодо термінів розгляду заявок на бронювання, представники Мінцифри запевнили, що намагатимуться надавати зворотній зв’язок максимально оперативно (впродовж тижня), за що ми вкотре дякуємо, але водночас варто розуміти, що при надмірному навантаженні (тобто при дуже великій кількості заявок) ці терміни можуть збільшуватися.

Від ІТ спільноти Асоціації ми щиро дякуємо команді Міністерства, зокрема Наталії Денікеєвій, директорці директорату розвитку ІТ, Олексію Добронравову, провідному legal-експерту Проєктного офісу Дія.City, Дмитру Зінченку, legal-експерту Проєктного офісу Дія.City, за відкритість, готовність до діалогу та допомогу сумлінному бізнесу щодо бронювань та інших питань, що турбують індустрію.

Джерело

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

АРМА активізувала свою роботу

Пробація та цифровізація