in , , ,

Щодо роз’яснення понять «службова особа» та «посадова особа»

Громадянин-суб’єкт підприємницької діяльності може бути визнаний службовою особою (посадовою особою) лише тоді, коли такий громадянин на умовах трудового договору наймає працівників для сприяння йому у здійсненні підприємницької діяльності. За таких обставин він набуває організаційно-розпорядчих повноважень стосовно найманих працівників (право ставити перед ними певні завдання, визначати розмір заробітної плати, розпорядок робочого дня, застосовувати дисциплінарні стягнення тощо).

Зазначене викладене в листі Міністерства юстиції України від 03.11.2006 № 22-48-548 «Щодо роз’яснення понять «службова особа» та «посадова особа». Кодексом України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) передбачена адміністративна відповідальність фізичних осіб-підприємців (громадян- суб’єктів підприємницької діяльності), зокрема:

  • стаття 162 прим. 1 (порушення порядку здійснення валютних операцій);
  • стаття 163 прим. 4 (порушення порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи);
  • стаття 163 прим. 15 (порушення порядку проведення готівкових розрахунків та розрахунків з використанням електронних платіжних засобів за товари (послуги));
  • стаття 165 прим. 1 (порушення законодавства про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і загальнообов’язкове державне пенсійне страхування).

Тому, до адміністративної відповідальності за порушення вказаних статей КУпАП притягаються фізичні особи-підприємці незалежно від наявності найманих працівників. Крім того, за порушення статті 165 прим. 1 КУпАП до адміністративної відповідальності притягуються особи, які провадять незалежну професійну діяльність.

ГУ ДПС у Запорізькій області

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Путь к Нюрнбергу был проложен безусловной исторической необходимостью… (рос.мова)

Як може бути використаний ChatGPT у відносинах війні