in ,

Школа суддів розпочала другий етап спецпідготовки майбутніх суддів

У Національній школі суддів України стартував другий етап спеціалізованої підготовки кандидатів на посаду судді. Майже чотири сотні слухачів проходитимуть підготовку в Києві та в п’яти регіональних відділеннях НШСУ, розташованих у Львові, Одесі, Харкові, Дніпрі та Чернівцях.

Навчання майбутніх суддів триватиме до кінця травня 2019 року і включатиме не лише комплекс тренінгових програм, які викладатимуться кандидатам викладачами школи безпосередньо на базі центрального та регіональних відділень, але й програми практичного стажування в судах України за спеціалізаціями. Адже участь у ньому беруть представники різних юридичних професій.

У Львові кандидатів у судді з початком навчання привітали члени Ради суддів України Інна Плахтій та Андрій Жук, які є тренерами школи і беруть активну участь у спеціалізованій підготовці майбутніх служителів Феміди.

Як зазначила у своєму вітальному слові І. Плахтій, така спецпідготовка майбутніх суддів це — реальна новація в системі професійного навчання. Сьогодні кандидати на посаду судді мають унікальний шанс навчитися бути суддею ще до початку діяльності на посаді.  «Знаючи сама як викладач НШСУ і тренер усю «кухню» спецпідготовки зсередини, як суддя я зараз розумію, наскільки свого часу мені особисто не вистачало такої підготовки. Згадую свої перші справи, коли ти залишаєшся сам на сам і без жодних практичних навиків. Та ще й повна відсутність психологічної адаптації. Тож було відверто важко. Можливо, покоління «спецпідготовлених» суддів у майбутньому стане авангардом судової влади. Ростити собі колег, з якими потім працювати пліч-о-пліч, — це прекрасна й дуже важлива життєва місія. Дякую всім, хто вчив мене, дякую всім, хто вчиться в мене», — сказала І. Плахтій.

У свою чергу голова комітету з питань забезпечення незалежності суддів РСУ Андрій Жук наголосив, що слухачі зробили перший крок до суддівської професії, а тому вони повинні усвідомлювати прискіпливу увагу до себе з боку суспільства. «Обравши шлях судді, слід абстрагуватися від своєї попередньої діяльності й зосередитися на успішному проходженні спеціальної підготовки та подальшому складанні кваліфікаційних іспитів». Він також звернув увагу і на важливість та роль суддівського самоврядування. «Незалежність суддів починається із внутрішнього розуміння незалежності. Суддівське самоврядування повністю належить суддям. Відтак і відповідальність за ефективну внутрішню діяльність судів цілком лежить на суддях. Тож  ви, як майбутні представники судової гілки влади, маєте це завжди пам’ятати», — наголосив А. Жук.

Зазначимо, що у Львівському регіональному відділенні НШСУ навчання проходитимуть 96 слухачів.

В Одесі, слухачів Одеського регіонального відділення НШСУ з початком навчального курсу вітала голова комітету з питань статусу суддів, дотримання прав працівників судів Ради суддів України Галина Діброва. Тут, необхідні знання та навички, здобуватимуть 35 слухачів. «Сподіваюся, що кожен із вас за час проходження навчання, ще більше усвідомить важливу місію судді та з гордістю буде нести це поважне звання», — сказала  Г. Діброва.

Додамо, що під час курсу, який триватиме дев’ять місяців, кандидати матимуть змогу отримати універсальну підготовку з будь-якої спеціалізації. Навчальна програма складатиметься переважно з тренінгів безпосередньо в Національній школі суддів України, а також стажування в судах та ознайомчих візитів до органів досудового розслідування. Подібна спеціальна підготовка суддів відповідає стандартам Європейського Союзу щодо змісту та форми, що дозволить кандидатам успішно пройти в майбутньому кваліфікаційні іспити та стати компетентними суддями.

Джерело: НШСУ

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Мін’юст презентував телепрограми «Я МАЮ ПРАВО!»

Телефонні розмови, як судовий доказ і можливі ризики