in

Штраф на 170 мільярдів

Мін’юст залучить іноземних радників для стягнення з «Газпрому» зарубіжних активів

Міністерство юстиції України готує тендер для залучення юридичних послуг іноземних радників, які будуть потрібні для стягнення з російського газового монополіста «Газпром» зарубіжних активів, оскільки раніше компанія була оштрафована Антимонопольним комітетом України на суму 171 млрд гривень, повідомив заступник міністра юстиції України Сергій Шкляр.

«Ведеться робота в цьому напрямі. Зараз, наскільки мені відомо, ведеться підготовка до тендеру для залучення іноземних радників, які, власне, і займатимуться цим питанням за кордоном», — сказав він.

Як відомо, у січні 2016 року Антимонопольний комітет України виставив «Газпрому» штраф майже на 86 млрд грн (близько 3,4 млрд доларів) за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту газу. Рішення було ухвалено в рамках виконання доручення уряду, а також у світлі офіційних звинувачень Європейської комісії, висунутих «Газпрому», у зв’язку з його домінуючою позицією на ринку Центральної та Східної Європи, що порушує антимонопольне законодавство ЄС.

Оскільки штраф не було сплачено, АМКУ пізніше подав до Господарського суду Києва позов із заявою про примусове стягнення штрафу і пені (розмір якої дорівнює сумі штрафу), а також про визнання зобов’язання припинити порушення антимонопольного законодавства. Господарський суд Києва задовольнив цей позов на початку грудня 2016 року.

Джерело: Мін’юст

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Судово-газові війни

В Україні зростуть податки при операціях з нерухомістю