in

спостерігають зростання інтересу читачів до літератури про арабсько-ізраїльський конфлікт

З моменту початку нової війни в Ізраїлі книговидавці спостерігають зростання інтересу читачів до літератури про арабсько-ізраїльський конфлікт. Загалом продаж тематичної літератури зріс у примірниках майже на 30%. У лідерах серед авторів – Аніта Шапіра, Ронен Бергман, Міхаель Бар-Зохар, Нісім Мішаль. Учасники ринку зазначають, що інформаційна стрічка «не показує причин геополітичних конфліктів, лише посилюючи стрес і тривогу», а література дозволяє читачам проаналізувати ситуацію та сформувати свою думку.

Так, у сегменті літератури, яка може допомогти розібратися в суті проблем між Ізраїлем та Палестиною, спостерігається зростання продажів.

Найбільш різка динаміка — книга Аніти Шапіри «Історія Ізраїлю».

На другому місці – «Моссад. Найяскравіші та найзухваліші операції ізраїльської секретної служби» Міхаеля Бар-Зохара та Нісіма Мішаля. Трійку замикає твір «Повстань і убий першим. Таємна історія ізраїльських точкових ліквідацій» Ронена Бергмана.

Також серед бестселерів – роман «Іуда» ізраїльського журналіста Амоса Оза, дослідження історика Юрія Слезкіна «Ера Меркурія. Євреї у світі».

У сервісі електронних книг підтверджується такаж тенденція. Так, з 7 по 12 жовтня було продано у кілька разів творів у категорії «Історія Ізраїлю», аніж за аналогічний період попереднього місяця.

Рейтинг книг про історію арабсько-ізраїльського конфлікту очолив уже згаданий твір Ронена Бергмана. Також серед бестселерів – книга Аніти Шапіри в електронному та аудіоформаті. Топ-5 списку замикають електронна та аудіоверсія міжнародного бестселера «Араби. Історія. XVI–XXI ст.» Юджина Рогана.

Читачи часто звертаються до профільної літератури під час геополітичних конфліктів. З початку часткової мобілізації видавці спостерігали спад продажів книг у цілому, але різке зростання інтересу до літератури про Другу світову війну та гітлерівську Німеччину.

Довіра до книги як до джерела інформації традиційно вища, «великий потік новин вганяє у стрес і тривогу, досить складно продовжувати продуктивно жити і працювати, міркувати критично та приймати рішення, спираючись лише на новини», пояснюють видавці. Книги ж дають підтримку, дозволяють краще зрозуміти причини подій, простежити історичні паралелі і сформувати власний погляд на ситуацію, що склалася. А сам процес читання допомагає сфокусуватися та у спокійному режимі аналізувати інформацію.
Книги дають глибину розуміння та надають йому широти контексту, підкреслює глава Всеукраїнської асоціації видавців Александр Афонін. Сама стрічка новин показує тільки «що», але не розповідає «чому», «з якої причини». Інша справа, уточнив він, що «однієї книги, принаймні в цьому питанні, точно буде мало».

За публікаціями у ЗМІ

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Програми та гранти для українців від країн ЄС

Про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” та деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедур суддівської кар’єри