in , ,

Спрощено дозвільні та реєстраційні процедури у будівництві в умовах воєнного стану.

24 червня 2022 року Кабінет Міністрів України спростив дозвільні та реєстраційні процедури у будівництві в умовах воєнного стану – прийнято постанову КМУ № 722 від 24 червня 2022 року «Деякі питання здійснення дозвільних та реєстраційних процедур у будівництві в умовах воєнного стану» (далі – Постанова № 722)✅
?Так, Урядом було ухвалено рішення, яке дозволить пришвидшити здійснення робіт з капітального ремонту, реконструкції пошкоджених будинків та будівництва нових. Проєкт документу було розроблено Мінрегіоном.
Документ встановлює особливості здійснення дозвільних та реєстраційних процедур у будівництві в умовах воєнного стану.
©️«Прийняте Урядом рішення спрощує подання та отримання дозвільних та реєстраційних процедур у будівництві під час дії воєнного стану та протягом одного року з дня його припинення чи скасування. Це спрощення дозволить пришвидшити відновлення пошкоджених житлових будинків, які підлягають капітальному ремонту чи реконструкції, а також будівництво нових», — зазначив Олексій Чернишов.
Зокрема, Постановою № 722 установлено, що надання послуг з питань дозвільних та реєстраційних процедур у будівництві здійснюється з урахуванням таких особливостей:
1️⃣ на період дії воєнного стану в Україні та протягом одного року з дня припинення чи скасування воєнного стану:
?у разі розроблення та завантаження в Єдину державну електронну систему у сфері будівництва (ЄДЕССБ) сертифікованим архітектором або інженером-проєктувальником схеми намірів забудови земельної ділянки, будівництво індивідуальних житлових, садових, дачних будинків, а також інших будівель та споруд не вище 2 поверхів та площею до 500 кв. метрів може відбуватися без будівельного паспорта відповідно до містобудівної документації на місцевому рівні або цільового призначення земельної ділянки;
?надання уповноваженим органом містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки або прийняття рішення про відмову має відбуватись протягом 10 робочих днів з дня реєстрації заяви, в іншому випадку проєктування об’єкта будівництва здійснюється без отримання містобудівних умов та обмежень, відповідно до містобудівної документації на місцевому рівні та обмежень у використанні земель, визначених Законом України «Про охорону культурної спадщини»;
?проєктна документація подається замовником на погодження органу охорони культурної спадщини через ЄДЕССБ, який має розглянути її та надати відповідь щодо погодження або обгрунтованої відмови протягом 30 днів. У разі ненадання погодження або ненадання обґрунтованої відмови протягом 30 днів органом охорони культурної спадщини погодження проектної документації вважається погодженим за замовчуванням;
?проведення контрольного геодезичного знімання перед прийняттям в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта не здійснюється під час реставрації, капітального ремонту будинку, будівлі, споруди, які після прийняття об’єкта в експлуатацію є самостійними об’єктами нерухомого майна.
2️⃣ на період дії воєнного стану в Україні та протягом трьох місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану дозволяється перенесення строків виконання окремих видів робіт з оздоблення фасадів та благоустрою території (крім транспортних проїздів, пішохідних комунікацій). Для цього замовник будівництва робить відповідний запис в декларації або акті готовності об’єкта до експлуатації.
ℹ️Детальніше з текстом постанови за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/…/deyaki-pitannya-zdijsnennya…
УВАГА‼️ Постанова № 722 набирає чинності через 14 календарних днів з дня її опублікування, тобто з 11 липня 2022 року).
Дякуємо за дуже вчасний документ для поступового відновлення будівельної галузі!
?Висловлюємо окрему вдячність очільнику Мінрегіону – Міністру розвитку громад та територій Олексію Чернишову та його профільній заступниці Наталії Козловській (Наталія Козловська), а також Голові ДІАМ (Державна інспекція архітектури та містобудування України) Семену Кривоносу (Семен Кривонос).
ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!?
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!??
СЛАВА УКРАЇНІ!??

Рейтинг публікації

-1 points
Upvote Downvote

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Аналіз військових подій від Віктора Чумака.

Відмежування злочинів проти власності від мародерства під час військового стану.