Навіть якщо людина не планує скоювати злочин, це не гарантує, що вона не опиниться притягнутою до протиправної діяльності проти своєї волі. Для цього не обов’язково бути частиною кримінального середовища чи мати негативне ставлення до законів України — під час воєнного стану кожен громадян може випадково стати учасником злочинних дій.
Часто представники країни-агресора, мотивовані ідеологічно, застосовують фізичний тиск, щоб примусити людей діяти всупереч інтересам їхньої держави. Через біль, травми та позбавлення волі вони намагаються змусити жертв співпрацювати з окупаційною владою, вимагаючи від них прийняття пропозицій агресора як єдиного способу зберегти життя та здоров’я.
Для захисту осіб, яких силою змусили стати частиною злочинної діяльності, в Кримінальному кодексі України є 40 стаття. Вона дозволяє захистити права тих, кого змусили завдати шкоди законним інтересам, застосовуючи фізичний або психологічний тиск, позбавляючи їх можливості діяти на власний розсуд. Стаття 40 є важливим інструментом захисту людей, які діяли проти власної волі і були змушені скоїти злочин.
Варто пам’ятати, що норма цієї статті не звільняє від відповідальності зловмисника, який застосовував примус. Він буде притягнутий до відповідальності перед законом, незалежно від того, чи була поведінка особи, до якої було застосовано тиск, визнана злочином.
Джерело:
https://minjust.gov.ua/news/ministry/stattya-40-kku-yak-zakonna-mojlivist-ne-vidpovidati-za-dii-vchineni-cherez-primus-33895
Коментарі
Loading…