in

Стаття 40 ККУ — законна можливість не відповідати за дії, що вчинені через страждання

Навіть якщо людина не має наміру вчинити злочин, це не означає, що вона не може опинитися втягнутою в протиправну діяльність проти своєї волі. Для цього не обов’язково мати кримінальне оточення або негативне ставлення до букви закону — в умовах війни навіть законослухняні громадяни можуть несподівано опинитися в ролі злочинців.

Нерідко ідейно вмотивовані представники країни-агресора використовують фізичний примус задля того, аби змусити громадян діяти проти інтересів власної держави. Через заподіяння болю, фізичні травми та позбавлення волі вони підкреслюють «необхідність» співпраці з окупаційною владою. Українців змушують приймати пропозиції агресора, аби ті мали змогу зберегти свої життя та здоровʼя.

Тож для захисту людей, яких силоміць змусили стати «знаряддям» у скоєнні злочину, в Кримінальному кодексі України існує стаття 40, яка захищає права особи, яку змусили завдати шкоди правоохоронюваним інтересам. Ця стаття важлива в контексті захисту осіб, які стали жертвами насильницьких дій, і може бути застосована у випадках, коли людина була змушена вчинити злочин через фізичний (та/або) психічний примус, який позбавив її можливості діяти за власною волею. Разом з тим, вказана норма не дозволяє забути про зловмисника, який все одно буде відповідати перед законом незалежно від того чи визнано злочином поведінку тієї особи, до якої він застосовував примус.

Джерело:

https://minjust.gov.ua/news/ministry/stattya-40-kku-zakonna-mojlivist-ne-vidpovidati-za-dii-scho-vchineni-cherez-strajdannya

Рейтинг публікації

Written by Vasyl

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Змішування компонента автомобільного бензину та компонента дизельного палива з додатками (присадками), які мають різні коди УКТ ЗЕД, не потребує отримання ліцензії – КАС ВС

Як зареєструвати шлюб з іноземцем в Україні