in ,

Суд обрав запобіжний захід ексраднику Офіса президента та посадовцю СБУ Артему Шилу

Вищий антикорупційний суд узяв під варту до 31 травня колишнього позаштатного радника Офісу президента, працівника Служби безпеки України Артема Шила. Його та ще шістьох осіб підозрюють у заволодінні 94,8 млн грн “Укрзалізниці” при закупівлі трансформаторів під час воєнного стану. Про це повідомляє Суспільне.

“НАБУ разом із САП вважає, що не пізніше жовтня 2021 року, коли Шило працював радником в Офісі Президента України, він створив організовану злочинну групу, мета якої була контролювати грошові потоки “Укрзалізниці”. Як мінімум поставити на контроль усі закупівлі з метою отримання неправомірної вигоди”, – зазначив прокурор.

На думку слідства, Шило створив злочинну групу, куди входили ще троє осіб. Слідство вважає, що група на чолі із Шилом за хабарі забезпечувала перемогу певним компаніям-постачальникам “Укрзалізниці” у тендерах.

“Мала місце так звана тендерна змова, яка призводила до перемоги обраних постачальників на відповідних закупівлях. Ми також констатуємо значне завищення вартості товарів для потреб УЗ”, – заявив прокурор.

За даними правоохоронців, внаслідок діяльності групи Шила та укладених трьох угод УЗ зазнала збитків на понад 180 мільйонів гривень.

Адвокати підозрюваного наполягали на закритому розгляді справи, але суд відмовив. Слідство просило у суду взяти Артема Шила під варту на 2 місяці із альтерантовою застави понад 50 мільйонів гривень.

У випадку внесення застави Шило повинен залишатися в межах Києва, не спілкуватися з іншими підозрюваними, з працівниками СБУ та іншими особами, зокрема головою Офісу президента Андрієм Єрмаком, його заступником Олегом Татаровим, віцепрем’єром Камишіним, віцепрем’єром Кубраковим з приводу обставин кримінального провадження.

Він також повинен утримуватися від відвідувань приміщень Укрзалізниці, Офісу Президента, здати закордонні паспорти, носити електронний браслет.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

В Україні з’явиться військовий омбудсмен: які його обов’язки

«Жив у Києві, але зневажав українців»: Булгакова визнали символом російського імперіалізму