Польща повинна негайно припинити дію закону про Дисциплінарну палату Верховного суду, що відповідає за можливе покарання суддів. Відповідне рішення прийняв Суд ЄС, повідомляє Європейська правда.
«Польща повинна негайно зупинити застосування національних положень про повноваження Дисциплінарної палати Верховного суду у справах про дисциплінарні покарання суддів», — йдеться в рішенні.
Як відомо, в 2017 році Польща схвалила новий дисциплінарний режим для суддів Верховного і звичайних судів. Зокрема, в рамках цієї законодавчої реформи в Верховному суді була створена нова Дисциплінарна палата.
Беручи до уваги, що, затвердивши новий дисциплінарний режим для суддів, Польща не виконала своїх зобов’язань за законодавством Євросоюзу, 25 жовтня 2019 року Єврокомісія подала позов до Суду ЄС. Комісія стверджує, зокрема, що новий дисциплінарний режим не гарантує незалежності та неупередженості Дисциплінарної палати, що складається виключно з суддів, відібраних Національною судовою радою, члени якої були відібрані польським Сеймом.
Створення Дисциплінарної палати було однією з кількох спірних польських судових реформ, які зазнали критики з боку ЄС.
На додаток до змін, внесених до функціонування Верховного суду, польський уряд також прагнув мати можливість безпосередньо карати суддів, які виступали проти уряду, і здійснювати більш прямий контроль над судовою системою.
Раніше Єврокомісія вперше в історії Євросоюзу запустила санкційну процедуру щодо країни-члена ЄС за порушення принципу незалежності судової системи. Варшаві офіційне повідомлення про початок цього процесу вперше було направлено в липні 2018 року.
У вересні ЄК ініціювала другий етап процедури. Польщі вона тоді дала рекомендації про усунення порушень. Однак Варшава прислухатися до заяв Єврокомісії відмовилася. Вимоги ЄК в МЗС країни визнали необгрунтованими і заявили, що судова реформа не обмежує можливостей незалежного змагального процесу.
Джерело: korrespondent.net
Коментарі
Loading…