in ,

СУДОВА ПРАКТИКА – ЯК ПРАВИЛЬНО КАЯТИСЬ У СУДІ, ЩИРИЙ ЖАЛЬ ТА ОСУД СВОЄЇ ПОВЕДІНКИ

Постанова Верховного Суду України від 27.04.2021 у справі

№ 520/16394/16-к

ОСОБА_1 визнано винуватим у тому, що він у невстановлений час, у невстановленому місці та в невстановленої особи без передбаченого законом дозволу придбав вогнепальну зброю – пістолет Макарова № НОМЕР_1 калібру 9 мм та бойові припаси – патрони калібру 9 мм у кількості 20 штук, які без передбаченого законом дозволу зберігав в автомобілі марки «Mercedes-Benz C320» з номерними знаками  НОМЕР_2 , литовської реєстрації, а також зберігав при собі 5 патронів без передбаченого законом дозволу.

03 грудня 2016 року в період часу з 19:00 до 21:00 у ході обшуку автомобіля та особистого обшуку ОСОБА_1 працівниками поліції були виявлені та вилучені зазначені вогнепальна зброя та бойові припаси в рамках кримінального провадження, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15 – ч. 1 ст. 115 КК.

Як убачається з оскаржуваного вироку, апеляційний суд визнав обставиною, яка пом`якшує покарання, перебування на утриманні засудженого двох неповнолітніх дітей. Тож судом апеляційної інстанції враховано той факт, що після ухвалення вироку місцевим судом у ОСОБА_1 народилася ще друга дитина.

Серед іншого суд апеляційної інстанції вказав, що ОСОБА_1 не сприяв розкриттю кримінального правопорушення, оскільки факт злочину було виявлено в ході проведення обшуків автомобіля та самого засудженого, під час яких було отримано всі докази на підтвердження його вини, тобто жодних активних дій для розкриття злочину він не вчиняв. За обставинами справи ОСОБА_1 обвинувачувався у придбанні вогнепальної зброї у невстановлений час, у невстановленому місці та в невстановленої особи та в подальшому її зберіганні. Суд погоджується з відсутністю в діях засудженого активного сприяння розкриттю злочину, оскільки, окрім тієї інформації, яку було отримано в ході проведених слідчих дій, засуджений не повідомив жодних інших відомостей.

Той факт, що засуджений визнав свою вину, не може безумовно свідчити про щире каяття з приводу вчиненого. Адже щире каяття передбачає, окрім визнання особою факту вчинення кримінальних протиправних діянь, ще й щирий жаль з цього приводу та осуд своєї поведінки. Тож колегія суддів погоджується з тим, що судом апеляційної інстанції не було встановлено цієї обставини, що пом`якшує покарання.

Під час врахування характеристики особи засудженого апеляційним судом було враховано факт працевлаштування засудженого, про що свідчить безпосередня вказівка на це в оскаржуваному вироку, де зазначено, що ОСОБА_1 працює водієм-експедитором.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Верховний Суд України про відшкодування сторонам справи витрат на таксі

ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА ПАЛАТА – «ЗАПОРОЖЦІ» ЗМАГАТИМУТЬСЯ НА ЛЕГЕНДАРНИХ ПЕРЕГОНАХ У МОНАКО, БУДЕ Й ЖІНОЧИЙ ЕКІПАЖ