in ,

Система безоплатної правової допомоги сприяє у вирішенні правових питань різного роду

Система безоплатної правової допомоги сприяє у вирішенні правових питань різного роду. Так, починаючи з січня минулого року за правовими роз’ясненнями до системи безоплатної правової допомоги звернулось понад 13 тисяч осіб. Найпопулярнішими є питання військової служби, державної допомоги, виплат, компенсацій, оскарження рішень, дій та бездіяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також соціальних гарантій.

«Зараз, на період дії режиму воєнного стану, безпосередній доступ працівників центру до військових комісаріатів та військових частин обмежений через запровадження особливого режиму охорони будівель та територій. Проте у таких пунктах наші юристи продовжують надавати безоплатну правову допомогу у телефонному режимі або онлайн як безпосередньо військовим так, і працівникам військових комісаріатів, розміщують інформацію про роботу системи БПД, налагоджують взаємодію по перескеруванню осіб за правовими послугами», – зазначає фахівчиня Золотоніського місцевого центру з надання БВПД Тетяна Жалобна.

Для того, щоб отримати безоплатну вторинну правову допомогу (захист від обвинувачення, представництво інтересів у суді та інших державних органах, складення документів процесуального характеру) до системи БПД звернулось майже 13 тисяч учасників бойових дій, членів сімей загиблих ветеранів війни та членів сімей загиблих Захисників і Захисниць України.

Найчастіше послуги юриста або адвоката були потрібні для допомоги в оскарженні рішень, дій та бездіяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також отриманні державної допомоги, виплат, компенсацій. У трійку найпоширеніших питань, для вирішення яких потрібна була безоплатна вторинна правова допомога, увійшло також укладення й розірвання шлюбу, а також перерахунок пенсій.

«Особливість у роботі з військовими полягає у стислих термінах. Адже частина військових, які звертаються до системи безоплатної правової допомоги, перебувають у короткотривалій відпустці, після якої знову вирушають у зону бойових дій. Тому, у нас є буквально декілька днів на вирішення питання, яке зазвичай займає більше часу», – розповідає головний юрист сектору «Львівське бюро правової допомоги №1» Ірина Воробець.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Справа Ощадбанку: «креативний» хід адвокатів

Бывшего замдиректора тюремного ведомства россии осудили на третий срок … за строительство следственного изолятора в Симферополе