in

Ситуація нагадує Першу світову та заходить у глухий кут: Залужний про новий етап війни в Україні

Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний написав колонку та дав інтерв’ю журналу The Economist. Основні тези з цього матеріалу.

У силу багатьох суб’єктивних та об’єктивних причин війна на нинішньому етапі переходить у позиційну форму, вихід з якої дуже складний. Це вигідно росії, оскільки дасть їй можливість відновити та наростити свою військову міць.

«Найбільший ризик позиційної війни на виснаження полягає в тому, що вона може затягнутися на роки та втомити українську державу», — каже Валерій Залужний.

Нинішня ситуація на фронті, пише Залужний, нагадує Першу світову війну: «Ми досягли рівня розвитку технологій, який ставить нас у глухий кут. Глибокого та красивого прориву, швидше за все, не буде».

Щоб вийти з глухого кута потрібен «величезний технологічний стрибок».

«Позиційна війна – це тривала війна, яка несе величезні ризики для Збройних сил України та її держави», – заявив Залужний.

Щоб її уникнути Україні потрібно:

  • перевага у повітрі;
  • значно покращені можливості радіоелектронної боротьби та протибатарейної боротьби;
  • нові технології розмінування;
  • здатність мобілізувати та навчати більше резервів;
  • сучасне командування та управління;
  • раціоналізація логістики.

Важливий пріоритет для України – засоби радіоелектронної боротьби. За словами Залужного, це ключ до перемоги у війні дронів.

Росія зараз має перевагу в цій галузі: вона модернізувала свої сили, створивши новий рід військ та 60 нових типів техніки. Тоді як 65% засобів РЕБ України на початку війни були радянськими.

А ось у контрбатарейній боротьбі, заявив Залужний, Україна досягла паритету з росією: «Одразу після отримання західного ракетно-артилерійського озброєння ЗСУ отримали значну перевагу та значні успіхи в контрбатарейній боротьбі… Нині нам вдалося досягти умовного паритету з кількісно переважаючою артилерією противника за рахунок точності».

Також Залужний констатував, що росія має втричі більший мобілізаційний людський ресурс, ніж Україна. Тому один із головних пріоритетів – нарощування наших резервів.

Серед проблем щодо резервів головнокомандувач назвав обмежені можливості підготовки на території України, обмежені можливості ротації військових, ухилення від мобілізації.

«Ми намагаємось виправити ці проблеми. Ми вводимо єдиний реєстр призовників, маємо розширити категорію громадян, які можуть бути призвані на навчання чи мобілізацію. Також ми вводимо «бойове стажування», яке передбачає розміщення мобілізованих та навчених кадрів у досвідчених стройових частинах для їхньої підготовки», – розповів Залужний.

Також Залужний заявив, що його припущення про те, що росію можна зупинити, знекровивши її війська, виявилося невірним: «Це була моя помилка. Росія втратила вбитими щонайменше 150 тисяч осіб. У будь-якій іншій країні такі втрати зупинили б війну».

Але не в росії, «де життя коштує дешево і де орієнтиром для путіна є Перша та Друга світові війни, в яких росія втратила десятки мільйонів людей».

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Уряд затвердив Стратегію реформування системи шкільного харчування на 2023-2027 роки

Як пройти перекомісію людям з інвалідністю під час воєнного стану