in , ,

Уряд затвердив Стратегію реформування системи шкільного харчування на 2023-2027 роки

Реформа шкільного харчування стартувала у 2020 році за ініціативи Олени Зеленської та за участі представників реформи: Держпродспоживслужби, МОН, МОЗ, Мінагрополітики, Мінінфраструктури, Міністерства фінансів, а також європейського проєкту EU4SaferFood, представників громадських організацій та міжнародних партнерів.

Одним з найважливіших кроків в процесі зміни та переформатування системи організації харчування в закладах освіти та забезпечення дітей якісною та поживною їжею є затвердження Стратегії реформування системи шкільного харчування до 2027 року.

Про це повідомили у Держпродспоживслужбі.

У документі визначено план дій на 2023-2024 роки Стратегії реформування системи шкільного харчування на період до 2027 року та операційні задачі. Зокрема, йдеться про чотири цілі реформи:

  • підвищення фінансової та інституційної спроможності громад;
  • відновлення та модернізація кухонь та їдалень й дотримання вимог системи безпечності НАССР;
  • розвиток кадрового потенціалу та підвищення кваліфікації кухарів закладів освіти, включаючи впровадження нових норм харчування та меню;
  • формування культури здорового харчування в Україні.

На найближчі роки цей документ має стати дорожньою картою реалізації реформи для всіх її учасників – від центральних органів виконавчої влади до представників органів місцевого самоврядування. На її основі громадами можуть розробити регіональні стратегії впровадження змін на місцях.

Рейтинг публікації

Written by ysp2008

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Ситуація нагадує Першу світову та заходить у глухий кут: Залужний про новий етап війни в Україні