in ,

Кібершахраї обікрали Фонд гарантування вкладів на мільйони гривень

У Києві судитимуть 13 членів злочинної організації, які шляхом шахрайства зняли з рахунків 11 млн гривень Фонду гарантування вкладів. Про це повідомили у Київській міській прокуратурі.

Членів злочинної організації викрили та затримали влітку 2023 року. Працювали вони на території Києва та Дніпропетровської області. Використовуючи «фішинг», тобто за допомогою шкідливого програмного забезпечення отримуючи доступ до логіну та паролю до банківського рахунку, знімали з нього усі гроші.

Встановлено, що учасники злочинного угрупування за цією схемою привласнили кошти Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у сумі близько 11 млн. грн. Ці гроші знаходились на рахунку одного з приватних нотаріусів міста Києва і мали бути перераховані клієнтам збанкрутілих банків.

Отримавши дані для доступу до рахунку, зловмисники перерахували гроші на інші рахунки фізичних осіб та зняли через банкомати. До банкоматів за грошима приходив один з учасників групи із повністю закритим обличчям.

Також організатор вживав усі необхідні заходи для ретельної перевірки людей, яких добирав до своєї злочинної організації. Зокрема, нових учасників роздягали і перевіряли чи немає на них прослуховуючих пристроїв. Від техніки, через яку зловмисники отримували доступ до рахунків, одразу позбавлялись.

Вже під час проведення обшуків за місцем проживання фігурантів встановлено, що вони також займаються вирощуванням коноплі та збутом канабісу.

Обвинувачених судитимуть за створення злочинної організації та участь у ній, несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерних мереж, шахрайство, вирощування конопель, вирощування та збут канабісу.  Санкції статей передбачають покарання до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Уряд підвищив виплати військовим та винагороду за знищену ворожу техніку

ВИКЛЮЧЕННЯ ПРОТИПРАВНОСТІ ДІЯННЯ ЗА КРИМІНАЛЬНИМ КОДЕКСОМ УКРАЇНИ: ЩО НЕ Є ПРАВОПОРУШЕННЯМ