in , , ,

Тисячі українців із судимістю виявили бажання приєднатися до ЗСУ, – Мінюст

Тисячі громадян України, які мають судимість, виявили бажання приєднатися до лав Збройних сил України, серед них – ті, хто відбуває довічне ув’язнення за вчинення злочинів, – заявив в ефірі Радіо Свобода (проєкт «Свобода.Ранок») міністр юстиції Денис Малюська.

Також, за його словами, нині щонайменше 50 тисяч осіб через погашену судимість не перебувають на обліку в ТЦК і СП.

«Такі громадяни, як це не дивно, чомусь не підлягають військовому обліку. І йдеться про десятки тисяч, щонайменше 50 тисяч громадян, які якимось чином уникають мобілізації, не підпадають під радари ТЦК, через те, що вони колись там вчинили злочин. На перших етапах війни відбулося помилування більше ніж 300 засуджених, які приєдналися до лав Збройних сил, із різним результатом», – сказав міністр.

Посадовець каже, що ризики, які несуть засуджені у випадку їхньої мобілізації, передбачаються. Для цього у Міністерстві юстиції готові проводити аналіз і ділитися його результатом з територіальними центрами комплектування і судом. Однак для мобілізації осіб із судимістю і тих, хто досі відбуває покарання, необхідні зміни у законодавстві.

Міністр впевнений, що особи із судимістю можуть бути залучені не лише до бойових дій, а і до іншої роботи, необхідної у Збройних силах України. За словами Дениса Малюськи, це залежить від того, за якою статтею засуджена людина.

«У всякому випадку, наші воїни ж не тільки стріляють з автомата чи кулемета, вони й копають. Не хочете давати їм автомат чи кулемет, дайте їм лопату в руки, щоб копали. Коротше кажучи, є безліч категорій тих, хто перебуває в місцях позбавлення волі, з огляду не на те, що вони можуть когось вбити чи поранити, а з інших міркувань. Наприклад, ті, хто порушив правила дорожнього руху, що спричинило якісь тяжкі наслідки. Чому така людина не може захищати і бути в лавах Збройних сил України?», – сказав міністр.

Днями Малюська в ефірі телемарафону заявив, що Мін’юст пропонує мобілізувати осіб із судимістю не на добровільній основі, бо «захищати країну – це обовʼязок кожного».

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

СБУ проводить заходи для притягнення до відповідальності зрадниці Таїсії Повалій

Алексей Навальный скончался…