in ,

У МОЗ розповіли про безпечну дозу алкоголю та основний ризик від його вживання

Що більше алкоголю людина вживає, то більший ризик інсульту. Йдеться і про регулярний вжиток алкоголю, і про нерегулярні, але значні його дози – безпечної дози алкоголю не існує.

Про це розповіли у МОЗ. І назвали основні ризики, які несе вживання алкоголю.

Алкоголь збільшує ризик інсульту і безпосередньо, і опосередковано. Адже вживання алкоголю збільшує артеріальний тиск, а гіпертензія це причина половини всіх інсультів.

Також алкоголь руйнує здатність судин розширюватися при зростанні об’єму крові (ендотелійна дисфункція). Це закладає підвалини для подальшої хронічної гіпертензії.

Вживання алкоголю може стати причиною миготіння (фібриляції) передсердь, а це в п’ятеро разів збільшує ризик ішемічного інсульту.

На додачу, алкоголь спотворює дію ліків для запобігання тромбозам (антикоагулянтів) та препаратів при миготінні передсердь. Це теж може завершитися інсультом.

Алкоголь пошкоджує клітини печінки, і, як наслідок, печінка може утворювати недостатньо факторів згортання крові. А це – істотний ризик крововиливів у мозок, при наявності вже пошкоджених судин.

«Споживання алкоголю часто йде у складі нездорового патерну поведінки, що включає також і куріння, малоактивний спосіб життя, незбалансованого харчування чи недотримання лікарських призначень. Це все робить свій внесок в зростання ризику інсульту. Безпечної дози алкоголю не існує. Бажаєте зберегти здоров’я – повністю відмовтеся від алкоголю», – застерігають у МОЗ.

Рейтинг публікації

Written by ysp2008

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Змінився механізм подачі заяв на компенсацію за зруйноване війною житло

ВАКС обрав запобіжний захід для Сергія Лабазюка: нардеп вперше прокоментував ситуацію