Національний банк України (НБУ) озвучив свій план щодо зміцнення обороноздатності країни через активне залучення банківської системи. На зустрічі Правління НБУ з керівниками 30 найбільших банків було обговорено три головні напрямки співпраці, повідомляє Комерсант український з посиланням на пресслужбу НБУ.
ОВДП
Перший напрямок – фінансування бюджету через облігації внутрішньої державної позики (ОВДП). В НБУ вважають його найбільш реалістичним джерелом покриття бюджетного дефіциту.
Як заявив Голова Нацбанку Андрій Пишний, там активно працюватимуть на ринку внутрішніх запозичень і розраховують залучити на цьому до кінця року 220 млрд грн чистого фінансування. Пишний наголосив, що банківська система має відповідний потенціал.
Цей потенціал, схоже, полягає у тому, що ОВДП мають викупити, в першу чергу, банки: перша заступниця Голови НБУ Катерина Рожкова закликала їх “врахувати це в інвестиційних планах до кінця року”.
“Йдеться не про роловер, а про додаткові плани, чисті залучення для фінансування потреб бюджету”, – уточнила Рожкова.
Кредитування енергетики
Другий напрямок – кредитування енергетики.
“За три місяці банки схвалили заявки бізнесу на кредитування проєктів із відновлення енергетичної інфраструктури на 5,8 млрд грн. Загалом з початку червня отримано заявки на 46 млрд грн”, – заявив Пишний.
За інформацією НБУ, сума вже наданого банками фінансування – 972 млн грн, загальна профінансована потужність за наданими позиками бізнесу – 97 мВт, географія – 21 область.
Боротьба з дропами
Третій напрямок – боротьба з протиправними схемами. Так, з 1 жовтня вводяться ліміти на р2р-перекази і це має допомогти залученню коштів до бюджету.
“Наша позиція: ринок не повинен бути зарегульованим. Але в ситуації, коли бюджет втрачає мільярдні суми податків через протиправні схеми, такі кроки необхідні”, – вважає голова НБУ.
Дмитро Олійник, заступник Голови НБУ, запропонував конкретні кроки: “Ми радимо банкам домовитися на рівні асоціації, щоб головним орієнтиром для застосування лімітів був підтверджений рівень доходів клієнтів, зазначений в анкеті. І щоб ліміти були встановлені одночасно по всьому ринку задля уникнення зміни клієнтами одного банку на інший”.
Він додав, що упродовж наступного місяця НБУ розпочне створювати реєстр скомпрометованих карток, далі – реєстр “неблагонадійних” торговців”.
Коментарі
Loading…