in ,

У НБУ розповіли, що буде з курсом долара найближчим часом

Ситуація на валютному ринку стабільна і контрольована, підстав для суттєвої зміни курсу нині немає. У цьому на брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ запевнив член ради НБУ Василь Фурман.

Він нагадав, що з 1 жовтня НБУ змінив валютно-курсову політику, перейшовши від фіксованого курсоутворення до режиму керованої гнучкості.

«І ми бачимо, що ринок пристосувався до нових умов. У листопаді відбулося навіть певне поліпшення ситуації на валютному ринку порівняно з вереснем, до моменту набрання чинності рішенням про зміну курсового режиму. Наприклад, обсяг угод між банками, без участі НБУ, порівняно з вереснем збільшився втричі – до майже 90 млн дол. на день. Натомість середньоденний чистий продаж валюти Нацбанком зменшився до 111 млн дол. порівняно зі 128 млн дол. у вересні», – сказав Фурман.

Він констатував, що офіційний курс коливається в обидва боки, реагуючи на зміни на валютному ринку.

Стабільною, за словами члена ради НБУ, є й ситуація в готівковому сегменті. З початку листопада гривня зміцнилася майже на 1%, а різниця між офіційним та готівковим курсом скоротилася до 3%.

«Тому загалом ситуація на валютному ринку є стабільною та контрольованою, підстав для різких коливань наразі немає», – переконаний економіст.

Він спрогнозував, що попри теперішню невизначеність із надходженням наступного року міжнародної фінансової допомоги, рівень золотовалютних резервів України й надалі залишатиметься високим. Отже, Національний банк матиме ресурс для унеможливлення значних курсових коливань.

Також позитивно впливатимуть на ситуацію на валютному ринку низький рівень інфляції (вона хоч і пришвидшиться порівняно з нинішніми показниками, однак не перевищить 10% у річному вимірі), подальше економічне зростання (за прогнозами, на рівні 4% за підсумками 2024-го) і стабільність банківської системи.

«Поміж основних ризиків — загострення ситуації на фронті та різке зменшення обсягів фінансової допомоги від міжнародних партнерів», – попередив Фурман.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Змінився порядок виплат допомоги ВПО

Україна не здається завдяки вам: Залужний привітав з Днем Збройних Сил України