in , ,

У п’яти областях виявили новий субваріант коронавірусу – «Дженні»

Виокремити випадки субваріанту JN.1 в Україні, який називають «Дженні», вдалося завдяки секвенуванню у Національній референс-лабораторії Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Вперше цей субваріант виявили у США у вересні 2023 р., після — в інших країнах світу, зокрема Індії, Китаї, Великій Британії. За даними Центру з контролю та профілактики захворювань США (CDC), станом на 5 січня 2024 р. на JN.1 припало приблизно 62% усіх варіантів SARS-CoV-2, що циркулюють.

«У січні у пʼяти областях виявили девʼять випадків субваріанту коронавірусу JN.1 «Дженні». Три випадки на Сумщині, по два — у Волинській та Черкаській областях та по одному — у Рівненській і Запорізькій областях. Вірус SARS-CoV-2 постійно мутує та ухиляється від імунної відповіді — тобто, швидше вражає ослаблений імунітет. Тож захворіти можуть навіть раніше вакциновані, однак набутий імунітет після вакцинації знижує ризики ускладнень під час хвороби», — зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Серед захворілих в Україні лише одна із девʼяти людей мала два щеплення проти COVID-19. За клінічними симптомами, медики зафіксували середній або легкий перебіг захворювання, лише одна людина була госпіталізована до лікарні. Вік пацієнтів віком 27-73 роки.

Рейтинг публікації

Written by ysp2008

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Для зручності пасажирів: в Україні запустять Реєстр міжнародних автобусних маршрутів

Небезпечні листи: українці отримують шкідливі електронні повідомлення нібито від СБУ