in ,

У російському поліцейському виші викладачі здійснювали побори 

У Жовтневому районному суді Ставрополя завершилися судові слухання у справі колишнього керівника кафедри ставропольської філії Краснодарського університету МВС Віктора Євдошенка. Він визнаний винним в участі у злочинному співтоваристві та отриманні великих хабарів від слухачів філії. За рішенням суду екс-педагогу призначено три роки шість місяців колонії суворого режиму з позбавленням його на три роки права займатися викладацькою діяльністю у вищих та професійних навчальних закладах. Кримінальну справу розглядали в особливому порядку, оскільки пан Євдошенко визнав провину та уклав із прокуратурою досудову угоду про співпрацю.

Розслідуванням кримінальної справи, фігурантами якої були 13 осіб, у тому числі Віктор Євдошенко та ще кілька викладачів ставропольської філії Краснодарського університету МВС, вело головне слідче управління Слідчого комітету Росії у Північно-Кавказькому федеральному окрузі, оперативний супровід здійснювали співробітники ДУСБ МВС РФ. Згідно з матеріалами кримінальної справи, Віктор Євдошенко, який керував у виші кафедрою адміністративного права, «у складі організованої групи, об’єднаної в злочинну спільноту, спільно з посадовими особами ставропольської філії Краснодарського університету МВС Росії та умовно призначеними командирами навчальних груп», використовуючи своє службове отримував від курсантів хабара “у вигляді грошей”.

Побори з курсантів ставропольської філії тривали, за даними слідства, з вересня 2017 року до липня 2020 року.

У серпні 2020 року проти хабарників було порушено кримінальну справу за матеріалами управління власної безпеки регіонального ГУ МВС. Тоді ж розпочалися перші затримання фігурантів у справі. За фактом отримання хабарів у поліцейському виші було проведено перевірку, після якої п’ятьох викладачів було звільнено.

У ході слідства було встановлено, що від слухачів факультету заочного навчання, перепідготовки та підвищення кваліфікації члени злочинної групи отримали загалом понад 5,7 млн. руб. Незаконна винагорода передбачалася «за гарантоване проходження поточного контролю, отримання допуску до проміжної, державної підсумкової атестації та їх успішну здачу незалежно від показаних слухачем знань у період навчання».

Допуск до сесії коштував курсантам ставропольської філії від 9 тис. до 13,5 тис. руб., а один іспит – від 1,5 тис. до 3 тис. руб.

З Віктором Євдошенком, за інформацією Слідчого комітету Росії, було укладено досудову угоду про співпрацю, у зв’язку з чим її кримінальну справу виділили на окреме провадження. Процес відбувався в особливому порядку без дослідження доказів і допитів свідків.

У результаті вироком суду колишнього викладача визнано винним. Йому призначено покарання у вигляді трьох років шести місяців колонії суворого режиму з обмеженням волі строком на один рік та позбавленням права займатися викладацькою діяльністю у вищих та професійних навчальних закладах терміном на три роки.

Як після службової перевірки було звільнено п’ятеро співробітників Ставропольської філії Краснодарського університету МВС
За даними СКР, інші обвинувачені у справі наразі «спільно із захисниками знайомляться з матеріалами кримінальної справи».

У грудні Жовтневий райсуд Ставрополя визнав винною в участі у злочинному співтоваристві (ч. 3 ст. 210 КК РФ) та в отриманні хабарів у значному розмірі колишнього начальника кафедри державних та цивільно-правових дисциплін ставропольської філії Краснодарського університету МВС РФ Ларису Устин. Згідно з вироком суду, їй доведеться провести чотири роки у колонії загального режиму.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт №8079 щодо заборони гральному бізнесу перебувати на спрощеній системі оподаткування

Вопреки здравому смыслу суд отказался признать Евгения Пригожина основателем ЧВК