in

У Сумах з’явився другий контакт-центр системи безоплатної правової допомоги

Міністр юстиції Павло Петренко в рамках візиту на Сумщину відкрив другий контакт-центр системи безоплатної правової допомоги, працівники якого надаватимуть первинну правову допомогу громадянам.

«Днями в повноцінному режимі запрацював наш другий контакт-центр системи безоплатної правової допомоги. Головне завдання цього центру — надавати первинну правову консультацію громадянам», — зазначив міністр юстиції.

За його словами, в центрі наразі працюють 6 молодих фахівців, які із 7 години ранку до 9-ї вечора консультують українців. Сам центр почав працювати в тестовому режимі ще в квітні. За цей час тут отримали допомогу понад 4 тисячі громадян.

«Коло питань, з якими зверталися українці — дуже широке. Це й нарахування пенсії, і сплата аліментів, і позбавлення батьківських прав, й оформлення субсидії чи земельних ділянок для сімей учасників АТО. Це ті болючі питання, які турбують українців і стосуються доль людей. Це ті питання, які досі українці не могли вирішити без фахової юридичної допомоги», — додав Павло Петренко.

Він також зазначив: насправді багато громадян потребують лише консультації й підказки стосовно того, як заповнювати документи чи куди звернутися для вирішення їхнього питання. «За статистикою, яка підтверджується і роботою першого контакт-центру в Чернівцях, лише 20% людей, які телефонують до контактних центрів, у подальшому звертаються до адвокатів. 80% отримують достатню правову допомогу телефоном», — додав очільник Мін’юсту.

Міністр юстиції також анонсував запуск ще однієї важливої ініціативи Мін’юсту — сільського нотаріату. «У 2015 році однією з тих ідей, яка зародилася за спільної ініціативи народних депутатів із Сумщини, команди Міністерства юстиції й місцевої влади, стало створення сільського нотаріату, який максимально наблизить нотаріальні послуги до жителів сіл та невеликих містечок. У рамках проекту співробітники сільської ради або об’єднаної громади матимуть право виконувати ті самі функції, що й нотаріус у великому місті», — наголосив він.

За його словами, Сумщина стала першим регіоном, де вже найближчим часом буде реалізовано цей проект. «Перші 8 сільських нотаріусів вже пройшли навчання та стажування в Міністерстві юстиції і незабаром почнуть роботу з обслуговування населення. Перш за все, це стосується таких популярних в сільській місцевості питань як оформлення спадщини, отримання копій документів на нерухоме майно, оформлення свідоцтва про право на спадщину та багато інших. Всі ці послуги можна буде отримати в сільських нотаріусів», — зазначив міністр юстиції.

При цьому він наголосив, що міністерство юстиції готове разом з органами влади на місцях й надалі розвивати цю ініціативу, щоб усі без виключення сільські ради й територіальні громади на території Сумської області вже наступного року мали в штаті як мінімум одного сільського нотаріуса.

«Маємо амбітний план — зробити Сумщину першим регіоном, в якому нотаріальна послуга дійде до найменшого селища, до найменшої об’єднаної громади. А за Сумщиною підтягнуться й інші області», — сказав очільник Мін’юсту.

У рамках візиту Павло Петренко також провів зустріч з Головою Сумської обласної державної адміністрації Миколою Клочком та фахівцями органів системи юстиції Сумської області.

Джерело: Мін’юст

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Заслужені відзнаки СЮУ прикордонниками

Новий закон про Конституційній Суд: переваги і недоліки