in , , ,

У системі освіти готуються суттєві зміни…

Розроблений законопроєкт, що передбачає фундаментальні зміни у системі вищої освіти України. Нова реформа передбачає збільшення свободи вибору для студентів. Вони зможуть самостійно регулювати термін навчання, обирати спеціальність після першого чи другого курсу та навчатися дистанційно», – підкреслив Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

”Зміни у системі вищої освіти давно назріли. Про це говорять студенти і викладачі, керівники ЗВО та роботодавці. Ми бачимо це на прикладі українців, які здобули вищу освіту, але ніколи не працювали за спеціальністю. Бо помилились у виборі або взагалі її не потребували. Інші ж після закінчення ЗВО змушені були здобувати ще якусь неформальну освіту, щоб зрештою отримати фах та знайти роботу”, – написав міністр освіти і науки Оксен Лісовий у фейсбуці.

Що саме зміниться:

Вже до 2024 року в Україні повністю скасують заочну та вечірню форми навчання, як малоефективні та замінять їх на дистанційну форму здобування знань.

Термін навчання можна контролювати. Студенти за контрактом зможуть регулювати свій термін навчання в залежності від особистої ситуації та можливостей. Можна і пришвидшити навчання – отримати бакалавра за 3 роки. І Збільшити термін навчання до 6 років, якщо людина працює чи має інше додаткове навантаження.

Вибір спеціальності після I чи II курсу. У 17 років студентам ще складно чітко обрати професію, тому буде можливість визначитися з майбутнім фахом протягом двох перших років навчання. Приміром, можна буде вступити на певну галузь, рік-два вивчати загальні предмети, а далі – обрати конкретну спеціальність.

Мінімальний обсяг аудиторних занять – нове поняття, раніше аудиторні заняття не регулювалися. Тепер для бакалаврів це будуть 10 годин з 30 з викладачем. Для магістрів 8 годин з викладачем.

Вибіркові курси. Запроваджується менше вибіркових курсів для регульованих спеціальностей. Водночас передбачена свобода дій для нерегульованих спеціальностей. Детальніше про зміни у навчанні – дивіться у сюжеті:

За публікаціями у ЗМІ

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Сліпа Феміда й безрука поліція: анатомія казнокрадства в рамках одного окремо взятого села

Реєстрація платником єдиного податку є безстроковою та може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу