in , , ,

У Верховній Раді озвучили найгірший сценарій на січень, якщо Україна залишиться без допомоги США

Якщо до кінця року Конгрес США не підтримає рішення про виділення допомоги для України, то в січні вдасться вистояти, але будуть скорочуватися бюджетні видатки. Підстави для оптимізму все ж таки є.

Голова Комітету з питань бюджету Верховної Ради України Роксолана Підласа вважає, що більш реалістичним є сценарій, що до кінця року буде підтримано рішення про виділення допомоги. За її словами, підставою для оптимізму є те, що Україна продовжує користуватися двопартійною підтримкою у Конгресі США.

«Навіть якщо до кінця року не буде ухвалено рішення про надання коштів від США, то в січні ми справимося. І державний бюджет буде виконано. Але тут потрібно розуміти, що це стосується фінансування не тільки від США, але й від усіх міжнародних партнерів України. Якщо в нас буде недофінасування державного бюджету, тобто дефіцит буде покритий не повністю, то це означатиме велике скорочення видатків державного бюджету»,- зазначила нардеп.

При цьому песимістичному сценарії відбуватиметься скорочення тих видатків, які зараз спрямовуються на підтримку економіки України.

«Зокрема, скорочуватиметься всі капітальні видатки, усі програми підтримки бізнесу. Якщо не буде достатнього фінансування, то про жодне відновлення також не може іти мова в 2024 році. Крім того ми звісно будемо продовжувати говорити про переспрямування податків з місцевого рівня на рівень державного бюджету для того, щоб ми могли забезпечувати виконання усіх наших зобов’язань перед працівниками бюджетної сфери, по соціальних виплатах», – зазначила голова бюджетного комітету.

Посол України в США Оксана Маркарова  сказала, що, ймовірно, буде негативне голосування по пакету, де йдеться про допомогу Україні, оскільки залишилось не узгодженим внутрішнє питання між двома партіями Сенату щодо внутрішнього кордону США.

Джерело

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Україна не здається завдяки вам: Залужний привітав з Днем Збройних Сил України

Уряд прийняв постанову щодо вдосконалення Єдиного державного реєстру зброї