in , ,

Ухвалено закон про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні.

Верховна Рада повідомляє, що на засіданні 5 листопада ухвалила закон про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні. Документ передбачає спрощену процедуру на порталі або у додатку “Дія” без візитів до центрів адмінпослуг та 30 днів очікування. Відповідно до положень закону, місце проживання декларується в:

житло, що перебуває у приватній власності;
житло, призначене для короткострокового проживання.
При цьому реєстрацію автомобіля відв’язали від місця прописки

Місце проживання реєструється:

у житлі комунальної власності, що підлягає приватизації;
у службовому житлі.
Після набуття чинності законом процедура буде наступною:

на порталі “Дія” потрібно вибрати пункт “Реєстрація місця проживання” та заповнити заяву;
власник цього житла має підтвердити запит та дозволити зареєструватись у житлі, яке внесено до реєстру нерухомого майна;
дані про нове місце проживання автоматично з’являться у реєстрі, а зняття з попереднього місця також відбудеться автоматично.
Дачники отримають адресу та прописку. Зробити будинок офіційно житловим та підвищити його вартість стало простіше

“Замість штампу в паспорті або довідки до ID-картки – вільні кишені та відсутність страху втратити важливий документ. Замість трьох установ, 30 днів очікування та купи довідок, які і так є у держави, – одна заява, яка буде розглянута та оброблена за 24 години”, – сказано у повідомленні Мінцифри.

У той же час територіальні громади вестимуть реєстри виключно в електронному форматі. Саме це спростить процедуру реєстрації.

Окрім того, тепер адреса не впливатиме на отримання послуг – оформляти пенсію, документи чи медичну допомогу можна буде, не прив’язуючись до адреси. А чоловікам перед оформленням прописки не треба йти у військкомат.

“Місце реєстрації не даватиме людині право власності на житло, а лише повідомляти державу, де ви проживаєте”, – йдеться у повідомленні ВРУ.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Loading…

0

ПІЛЬГИ ПРИ ПРАЦЕВЛАШТУВАННІ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ

Підписано ухвалений Верховною Радою Закон № 1780-ІХ «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)».