in

Україна хоче статусу основного союзника США поза НАТО

ВРУ ухвалила проект постанови № 6111 про «Звернення Верховної Ради України до Конгресу Сполучених Штатів Америки щодо безпекових гарантій». Відповідне рішення підтримали 232 депутати.

Парламент вирішив звернутися до Конгресу США з проханням укласти з Україною двосторонню оборонну угоду та надати їй статус основного союзника поза НАТО. «Надання Україні статусу основного союзника поза НАТО та укладення двосторонньої оборонної угоди між Україною та США матиме величезний вплив на припинення російської агресії проти України, стримування агресора та запобігання розпалюванню великої війни в Європі», — йдеться в пояснювальній записці до документа. Постанова також має на меті практично реалізувати міжнародно-правові гарантії, які були надані Україні за Будапештським меморандумом. Окрім того, йдеться в пояснювальній записці, таке звернення сприятиме забезпеченню Збройних сил України сучасною військовою технікою та зброєю.

Одна з авторів проекту постанови, депутат Ганна Гопко пояснила з трибуни Ради, навіщо Україні це звернення до США. «Ми просимо поглибити двостороннє безпекове партнерство між Україною і США, хочемо, щоб Америка зробила Україну основним союзником США поза НАТО, бо розуміємо, що виконати критерії НАТО — реформувати сектор безпеки й оборони — це ще тривалий шлях», — зазначила вона.

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Окупація з відкритою датою. Рік четвертий

Володимир МАРЧЕНКО: «Нотаріальна палата України сьогодні об’єднує тисячі справжніх професіоналів, які відповідально ставляться до своєї справи»