in

Україна в топ-5 найбільших експортерів меду у світі

Згідно даними УКАБ, останні десять років українські виробники меду значно зміцнили свої позиції на міжнародному ринку. Якщо у 2012 році Україна експортувала понад 10 тисяч тонн меду, то до 2023 року цей показник зріс у п’ять разів. Попри виклики війни, у 2024 році експорт меду продовжує збільшуватися, досягнувши понад 23 тисяч тонн за перший квартал, що принесло 44 мільйони доларів. Основними імпортерами залишаються країни ЄС, де Україна займає друге місце серед постачальників меду, згідно з даними УКАБ.

У 2024 році український мед, незважаючи на складнощі, спричинені повномасштабною війною, продовжує демонструвати впевнений ріст на світовому ринку. За перші три місяці цього року експорт склав понад 23 тисячі тонн, що в еквіваленті дорівнює 44 мільйони доларів. Найбільший попит залишається у країнах Європейського Союзу, зокрема в Німеччині, Польщі та Франції, на які припадає майже половина валютних надходжень.

Протягом останніх років Україна входить до п’ятірки провідних експортерів меду. За результатами минулого року, Україна займає 4 місце серед світових лідерів:

  1. Китай (152,6 тисяч тонн);
  2. Індія (98,7 тисяч тонн);
  3. Аргентина (68,9 тисяч тонн);
  4. Україна (55,4 тисяч тонн);
  5. Бразилія (28,5 тисяч тонн).

Основним ринком збуту українського меду залишається Європейський Союз, який у 2023 році приніс 112 мільйонів доларів (92% від загальних обсягів). Найбільші обсяги продажів були здійснені до Німеччини (14,1 тисяч тонн), Польщі (8,8 тисяч тонн), Франції (5,9 тисяч тонн), Іспанії (3,3 тисяч тонн), Італії (3,2 тисяч тонн), Греції (2,8 тисяч тонн) та Румунії (2,6 тисяч тонн).

Таким чином, уже третій рік поспіль Україна посідає друге місце після Китаю серед експортерів меду до країн ЄС, забезпечивши 52 тисячі тонн експорту в 2023 році. Крім того, український мед активно експортується до інших країн, таких як США, Туреччина, Велика Британія, Японія, Швейцарія, Канада, Катар, Йорданія.

Ці успіхи стали можливими завдяки сприятливим умовам торгівлі. Лібералізація торгівлі з Європейським Союзом зняла обмеження на квоти, що раніше вибиралися за кілька днів. Тому в 2023 році українські пасічники отримали стабільний доступ до європейського ринку, який необхідно зберігати й надалі.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Українське вторгнення на територію РФ здатне змінити хід війни, — сенатор США

В Україні вже забронювали майже мільйон осіб