in , , ,

Українцям видаватимуть гроші на придбання книжок: нардепи вже ухвалили закон

Верховна рада ухвалила закон про субсидії для книгарень на оренду приміщень та надання сертифікатів на придбання книжок.

Згідно з законом (проєкт №9568) державна допомога надається:

  • протягом року з дня досягнення громадянином України 18-річного віку;
  • при народженні дитини – одному з батьків або інших законних представників дитини протягом року з дня народження дитини.

Допомога надається на суму, що становить 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (зараз це 805 гривень).

Допомога може бути використана виключно для придбання книжкових видань державною мовою у паперовій та/або електронній формі, у тому числі в аудіофайлах (крім видань з території держави-агресора).

Законом встановлено, реалізація програми надання громадянам України державної допомоги на придбання книг здійснюється з використанням засобів Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (портал «Дія»).

За даними на осінь 2019 року, середньостатистичний читач України прочитував за рік приблизно 9 книг. У середньому найбільше книг прочитують найбільш похилого віку (від 60 років і старше) і найбільш молоді (18-29 років) читачі України (відповідно 10,7 і 9,8 книг).

За даними опитування, проведеного у вересні 2018 року, більшість дорослих жителів України (60%) протягом останнього року не прочитали жодної книги (електронну або друковану) і не відвідували ні бібліотеки, ні книжкові магазини.

Джерело

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

В Україні відкриють чотири центри передових досліджень: де вони будуть розміщені

Хабар на 24 мільйони гривень: АП ВАКС залишила без змін вирок колишньому посадовцю Міноборони