in , , ,

Урядом зініціюється скасувати єдиний податок для підприємців у 2% з липня

КМУ внесе до Верховної Ради законопроект про зміни до Податкового кодексу та інших законів щодо особливостей оподаткування під час війни, що передбачає обмеження дії окремих норм 1 липня 2023 року (або моментом скасування воєнного стану, якщо це станеться раніше).

Як повідомив у своєму Telegram-каналі представник уряду в Верховній Раді Тарас Мельничук, проект закону було схвалено на засіданні Кабміну 27 січня.

Зокрема, передбачено, що таке обмеження стосуватиметься можливості для фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб бути платниками єдиного податку III групи із застосуванням ставки єдиного податку у розмірі 2% від суми доходу, а також можливості для ФОП-платників єдиного податку I та IІ груп не сплачувати єдиний податок.

Крім того, пропонується обмежити зазначеними часовими рамками зупинення проведення документальних перевірок; зупинення перебігу окремих строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи; незастосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства тощо.

Більше подробиць поки не наводиться. Законопроект наразі ще не зареєстровано в парламенті, а Міністерство фінансів, Міністерство економіки чи пресслужба уряду про нього поки не повідомляють.

Нагадаємо, що зазначена ініціатива не була несподіванкою: ще в грудні про розробку цього законопроекта Мінфіном повідомляв голова комітету Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Загалом, за даними Данила Гетманцева, на 2%-не оподаткування перейшло 313 тисяч 062 підприємців. Надходження ж єдиного податку від юридичних осіб-платників третьої групи за 2022 рік склали 6,02 мільярда гривень.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

?Гранти, стипендії, резиденції та онлайн-навчання: можливості від ЄС

«Хорошо здесь никогда не будет…»? (рос. мова)