in ,

Узаконено відстрочку тотального РРО. Що це означає.

У законопроекті президента з цього приводу є як позитивні, так і негативні моменти
Так, фізособи-підприємці (ФОП) отримають річну відстрочку на обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій. Це станеться в разі успішного голосування законопроекту №4439 у Верховній Раді.

Постає питання: чому президент запропонував відкласти РРО для ФОП
Глава держави у своєму законопроекті запропонував відкласти до 1 січня 2022 року обов’язковий застосування РРО. Цей пункт стосується ФОП другий-четвертої груп, річний обсяг доходу яких не перевищує граничного обсягу доходу для першої групи платників єдиного податку.
Протягом річний відстрочки доцільно буде застосовувати до порушників закону про РРО м’якші санкції.
У документі є пропозиція скасувати штрафи за те, що кількість готівки не відповідає сумі, зазначеній в денному звіті РРО. А також – за відсутність попереднього програмування товарів в реєстраторі розрахункових операцій.
Як до цього поставився бізнес?
Думки з приводу президентської законодавчої ініціативи розділилися.
Так, виконавчий директор Європейської бізнес асоціації (ЄБА) Анна Дерев’янко назвала законопроект №4439 “кроком назад”. За її словами, влада пішла на відстрочку для того, щоб отримати “мирні відносини з певними верствами населення”.
“В цілому ми ставимося негативно до відстрочення будь-яких речей, пов’язаних з детінізацією економіки”, – підкреслила вона. Відзначивши, що ЄБА завжди підтримувала фіскалізацію і впровадження РРО “як елемент боротьби з тіньовою економікою”.
За її словами, фіскалізація важлива для того, щоб мати “рівні правила гри для всіх видів бізнесу” і “для належного наповнення бюджету”.
“Ми, як асоціація, яка об’єднує” білий “,” прозорий “бізнес, не бачимо сенсу в тому, щоб відступати назад і не вводити потрібні елементи для встановлення рівних правил гри”, – громадська діячка.
З початку 2021-го в Україні будуть фіскалізуватися 65-70% ФОП.
У той же час в ЄБА розуміють зусилля уряду в справі підтримки малого бізнесу, “особливо в такий складний час”. По-перше, впроваджувати РРО для МСБ потрібно максимально простим способом. Правила адміністрування податків повинні бути “дуже легкими, цифровими і займати мізерний час” у підприємців.
По-друге, повинен бути доступ до недорогих кредитних ресурсів, кажуть в асоціації. Для цього бажано розширити програму “5-7-9”, щоб спростити отримання позик легальним бізнесом.
По-третє, необхідно надати підприємцям фінансову підтримку. У наших найближчих західних країн-сусідів є гранти на підставу і розвиток бізнесу. Уряди цих держав надають податкові канікули “поки бізнес не встане на ноги”.
В Україні ж підприємці не відчувають такої підтримки від влади. Цим можна пояснити небажання тієї частини бізнесу, що знаходиться “в тіні або півтіні”, впроваджувати РРО.
Голова правління Асоціації малого і середнього бізнесу (АМСБ) Руслан Соболь ще на початку 2020 року попереджав уряд про те, що ініціатива “тотального РРО не спрацює”.
Він назвав “логічним кроком” відстрочку на рік обов’язкового застосування РРО, запропоновану в президентському законопроекті №4439 і зазначив, що потрібно чітко розмежувати малий і великий бізнес. Останній, за його словами, “узурпував” спрощену схему оподаткування за допомогою ФОП.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

З ДНЕМ ПРОКУРАТУРИ!

Щотижневий огляд рішень, ухвалених Верховним Судом (за період із 23 по 27 листопада 2020 року)