in ,

В кластерних лікарнях створять центри ментального здоровʼя: що це таке

В Україні цього року запрацюють центри ментального здоровʼя. Вони створюватимуться на базі кластерних лікарень спроможної мережі закладів охорони здоровʼя, яких на сьогодні визначено 157 та амбулаторно-поліклінічних закладах. Послуги у них фінансуватимуться в межах Програми медичних гарантій, а отже – будуть безоплатними для пацієнтів. Про це повідомили у МОЗ.

У центрах ментального здоровʼя допомогу надаватиме мультидисциплінарна команда, яка складатиметься з лікаря-психіатра та/або лікаря-психіатра дитячого, лікаря-психолога та/або лікаря-психотерапевта, та/або психолога (клінічного психолога), та/або психотерапевта та соціального працівника або фахівця соціальної роботи.

Наступним етапом роботи МОЗ з наближення допомоги з ментального здоровʼя для українців стане психологічна реабілітація. Реалізовувати таку послугу планується на базі закладів курортно-санаторного лікування, сама послуга буде спрямована на відновлення ментального здоровʼя людини.

Крім того, у рамках реалізації спільного зі Світовим банком проєкту HEAL, до кінця 2024 року МОЗ будуть створені простори з психологічного розвантаження у щонайменше 60 закладах охорони здоровʼя, які надають первинну медичну допомогу населенню громад.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Стартує нова грантова програма для бізнесу: які умови

Викрали водія, щоб дізнатися про його господарів: озброєні бандити нападали на забезпечені родини