in ,

В ОГП відбулося впровадження системи I-DOC в роботі прокуратури АР Крим та міста Севастополя

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова оголосила про впровадження системи I-DOC у роботу прокуратури АР Крим та міста Севастополя. Презентація проєкту пройшла за участі Тимчасово повіреної у справах США в Україні Крістіни Квін, Надзвичайного та Повноважного Посла Королівства Норвегії в Україні Еріка Сведала, генерального секретаря Норвезького Гельсінського комітету Гейра Хоннеланда і керівника прокуратури АР Крим та міста Севастополя Ігоря Поночовного.

«Система I-DOC стане п’ятим діджитал-інструментом, який прокурори використовуватимуть у своїй роботі. Ми перебуваємо на етапі масштабної  цифрової трансформації. Впровадження системи допоможе нам бути ще більш ефективними у розслідуванні порушень прав людини у Криму. Після успішного пілоту в прокуратурі АРК, ми впроваджуватимемо її далі», – заявила Ірина Венедіктова.

База даних I-DOC – інструмент для аналізу та систематизації розслідувань воєнних злочинів та злочинів проти людяності з метою використання на національному та міжнародному рівнях.

Програму презентовано в рамках реалізації проєкту міжнародної технічної допомоги «Підтримка реформи сектору кримінальної юстиції в Україні», наданої Посольством США в Україні.  «Цей проєкт сприятиме зусиллям України щодо притягнення до відповідальності осіб за серйозні порушення міжнародного права, які відбуваються на Донбасі та в Криму», – наголосила Крістіна Квін.

Базу даних I-DOC було розроблено компанією «Кейс Метрікс Нетворк» за підтримки Норвезького Гельсінського Комітету та Міністерства закордонних справ Норвегії. «Наша співпраця у цьому проєкті ще раз демонструє стійку підтримку Норвегії щодо незаконності окупації Криму. Ми раді, що рішення норвезьких спеціалістів можуть бути корисними у фіксації злочинів та притягнення до відповідальності винних у порушенні прав людини», – відзначив Ерік Сведал.

Система I-DOC дозволить оптимізувати та спростити роботу слідчих й прокурорів у розслідуванні злочинів, пов’язаних зі збройним конфліктом, а також забезпечити належну взаємодію між національними інституціями та Міжнародним кримінальним судом.

Вона передбачає оцифрування матеріалів кримінальних проваджень щодо порушень норм міжнародного гуманітарного права. Та дає можливість ефективніше використовувати докази зібрані у ході розслідування кримінальних проваджень.

Впровадження Системи дасть можливість оцінити масштабність порушення, контекст у якому воно вчиняється, а також їх вплив на реалізацію окупаційної політики держави-агресора.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Loading…

0

Судові експерти мають зареєструватися в ЄСІТС

Життя цікаве!