in

В Реєстрі боржників зросла кількість борговіків

В Єдиному реєстрі боржників протягом останніх трьох місяців кількість боргів українців зросла на  7%. Йдеться про більш ніж півмільйона нових боргів. У топі — стягнення на користь держави, штрафи за порушення ПДР та борги по кредитах.

Для порівняння, від початку повномасштабної війни до травня 2023 кількість записів в ЄРБ збільшилась загалом на 8%. А за весь 2021 рік приріст складав майже 1,5 млн боргів або 29%.

Друга за популярністю причина, через яку українці опиняються у Реєстрі боржників — це порушення ПДР. Наразі 19.7% боргів у ЄРБ стосуються саме цієї категорії.

Топ-3 замикає стягнення коштів по кредитних заборгованостях — 17.5% від загальної кількості боргів українців. Варто зазначити, що більш ніж рік від початку повномасштабної ця категорія зменшувалась, натомість від початку травня спостерігається збільшення кількості боргів — +107 тисяч записів або ж 7%. Ймовірно, це пов’язано із скасування мораторію на стягнення заборгованостей, сума яких не перевищує 100 тисяч грн.

Ще одна категорія, в якій від травня спостерігається суттєве зростання — стягнення судового збору. За останні три місяці приріст склав +10%, а за рік їх кількість збільшилася майже вдвічі — з 193 тисяч у серпні торік до 355 тисяч цьогоріч.

Джерело

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Процедура внесення відомостей про адресу на ТОТ

Виплату додаткової винагороди військовослужбовцям нарешті розблоковано