in ,

В Україні перерахують зарплати: які зміни відбудуться у 2024 році

Розробляючи бюджет на 2024 рік, уряд підрахував, що в середньому українські працівники отримуватимуть 21 809 грн. І якщо справді зарплата досягне такого рівня, то навіть з урахуванням інфляції реальна зарплата збільшиться на 8,5%. Це дозволить частково компенсувати подорожчання за останні кілька років, – пише OBOZ.UA.

Зростання середньої зарплати зокрема пояснюється підвищенням мінімалки. Так, у січні 2024-го її збільшать із 6700 до 7100 грн, а у квітні – до 8000 грн. Це значне зростання зарплат (близько 20%). До квітня уряд фактично заморозить ситуацію з поправкою на зростання цін, а вже у квітні очікує, що з’явиться можливість для значного зростання заробітних плат.

В Україні середня зарплата становить 18542 грн (за оцінками великого кадрового порталу). При цьому в сусідній Румунії, де порівняно з ЄС низькі зарплати, у середньому робітникам платять 62 305 грн, тобто у 3,3 рази більше.

Після закінчення війни та вступу України до ЄС питання рівня зарплат фактично стане одним із основних. Від цього залежать масштаби трудової міграції.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

На північному кордоні почастішали спроби проникнення ворожих диверсантів: чи загрожує наступ на Київ

Заради посади віддав на катування рідного батька: на Херсонщині СБУ затримала депутата-зрадника