in

В Україні підвищать ціни на бензин та дизель з 1 липня

Парламент у першому читанні  ухвалив закон, згідно з яким з наступного місяця різко зростають ціни на бензин та дизельне паливо для споживачів на АЗС. Йдеться як про фізичних осіб, так і про промисловість.

Аналітики спрогнозували зміни на ринку. Прогнозується, що бензин з 1 липня подорожчає мінімум на 1,5 гривні, а дизель – на 2 гривні за літр.

Як відомо, після повномасштабного вторгнення російських окупантів податки на автомобільне пальне підіймали вже двічі. Першого разу зростання становило до 7% ПДВ та акциз – до 100 євро/1000 літрів.

Вдруге перегляд цін здійснили у рік тому – у липні 2023-го. Акцизи на паливо встановили у діапазоні від 140 до 213 євро, а також ПДВ на рівні 20%.

У виданні Mignews нагадали про важливий момент. Пальне є складовою частиною вартості практично усіх груп товарів. І тому слід окремо говорити про соціальний бік подорожчання бензину, автомобільного палива та газу. Річ у тому, що за це заплатить кінцевий споживач.

Керівник Секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський заявив, що підвищення акцизу на бензин та дизельне паливо буде результативним у короткостроковій перспективі. Це сприятиме зростанню надходжень до бюджету. Проте у довгостроковій призведе до зниження рівня надходжень, тому що будуть збільшуватися обсяги тіньового ринку та “бодяжного” палива.

Джерело 

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Брак робочої сили стає ключовим фактором для української економіки

Саміт високого рівня про мир для України Спільне комюніке про основи миру