in ,

В Україні побудують завод з виробництва контейнерів для відпрацьованого ядерного палива

НАЕК «Енергоатом» та американська компанія Holtec International планують збудувати в Україні завод, де вироблятимуться контейнери для відпрацьованого палива з атомних електростанцій.

Про це повідомили в ДП «НАЕК «Енергоатом».

Про план відповідних заходів йшлося на спільній нараді президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петра Котіна та віцепрезидента американської компанії Holtec International Ріаза Авана, що відбулася на майданчику Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).

За словами Петра Котіна, завершення будівництва ЦСВЯП до початку повномасштабного вторгнення рф і його експлуатація під час війни мають величезне значення для української атомної енергетики.

«Мова не лише про щорічну економію близько 200 млн дол США, які довелося б витрачати Енергоатому на оплату перевезення та зберігання відпрацьованого палива в росії. Це був один з найважливіших кроків у здобутті нашої енергетичної незалежності. Як пізніше і повна відмова від російського ядерного палива»,– наголосив президент Енергоатома.

Зокрема, сторони обговорили передачу Україні технології та виробництво контейнерів для відпрацьованого ядерного палива, які зараз виготовляються у США.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Посилений захист під час війни: як бізнес може потрапити до Реєстру об’єктів критичної інфраструктури

Захворіти можуть навіть вакциновані: в Україні виявили перший випадок нового варіанту коронавірусу «Пірола»