in ,

В Україні погіршилася ситуація в енергосистемі: чи є загроза відключення світла

В енергосистемі вранці 7 грудня був зафіксований рекордно високий за цей опалювальний сезон рівень споживання. Добовий максимум споживання був на 4% вище, ніж відповідний показник 6 грудня. За даними Укренерго, в енергосистемі зберігається складна ситуація. Споживання через похолодання тримається на найвищому за опалювальний сезон рівні.

Через це Укренерго було вимушено залучити аварійну допомогу зі Словаччини, Польщі та Румунії для того, щоб енергосистема продовжувала працювати безпечно і збалансовано навіть у таких складних умовах. Про це в ефірі національного телемарафону «Єдині новини» розповів голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

На українських електростанціях наразі немає вільних потужностей. Внаслідок систематичних і тривалих обстрілів вчергове постраждала одна з теплоелектростанцій у східному регіоні. В іншому регіоні вийшов з ладу один з енергоблоків. Ще на деяких блоках теплоелектростанцій тривають ремонтні роботи, а сонячні електростанції не можуть працювати на максимумі своїх можливостей через щільну хмарність по всій країні.

Кудрицький зазначив, що магістральна мережа Укренерго, по якій електроенергія передається від електростанцій до мереж обленерго, немає сьогодні вузьких місць й працює без обмежень. Але українській генерації час від часу, коли через похолодання зростає споживання, наявним складом важко покривати споживання.

Компенсувати дефіцит електроенергії можуть допомогти два фактори: це якомога швидший вихід з ремонту блоків теплоелектростанцій та збільшення обсягів імпорту електроенергії з європейських країн.

Проте є ще і третій фактор, який уже сьогодні здатен позитивно вплинути на ситуацію, – це ощадливе електроспоживання.

Водночас ліміти споживання не запроваджувались, графіки відключень не вводилися та не прогнозуються.

Рейтинг публікації

Written by ysp2008

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Керівника оборонного заводу викрили на розкраданні коштів на закупівлі запчастин для СУ-27

Щодо правил ввезення та обліку гуманітарної допомоги