in ,

В Україні підвищать податки ФОПам і контролюватимуть доходи українців

В Україні вже цьогоріч можуть підняти ставки на основні податки. Рішення вже підготували в уряді. Крім того, з наступного року почнуть змінювати правила і для фізосіб-підприємців (ФОПів). Їхню кількість зменшать, а податки для них підвищать.

Пропозиції щодо підвищення податків вже розробили. Це буде найбільш масштабне підвищення за тривалі роки. Однак законопроєкт досі офіційно не проголосували в уряді для того, щоби направити на розгляд у парламент.

Завдяки підвищенню податків бюджет може додатково отримати близько 190 млрд грн, однак реальні потреби можуть бути у 400 млрд.

Отже, військовий збір в Україні підвищать з 1,5% до 5%. Це найбільш суттєве підвищення. Військовий збір фактично є частиною податку на доходи фізосіб (ПДФО). Крім того, його треба буде платити під час продажу нерухомості, купівлі предметів розкоші.

Наприклад, зараз з доходу у 20 тис. грн треба заплатити 18% ПДФО та 1,5% військового сбору. Це 3,9 тис. грн. Після підвищення з такого ж доходу треба буде заплатити вже 23% (або 4600 грн). Таке підвищення може принести бюджету близько 94 млрд грн.

Крім військового збору, також в уряді планують підвищити податок на додану вартість (ПДВ). Зараз ставка знаходиться на рівні 20%.

Новий етап податкових змін має зачепити ФОПів. Уряд вже описав у Національній стратегії нові правила, однак впроваджувати їх будуть поступово. Поки не йдеться про те, щоби одночасно підвищити основні ставки податків та посилити вимоги для тих, хто перебуває на єдиному податку.

Зараз в Україні працюють 1,9 млн ФОПів, і їхня кількість стрімко зростає. “З позиції оподаткування бізнесу, режим спрощеної системи ставить під загрозу податкові надходження і впливає на ухвалення бізнес-рішень”, – йдеться у стратегії.

У ФОПів є низка переваг, наприклад, вони звільнені від обов’язку вести облік товарних запасів за місцем їх реалізації. Система створювалась для підтримки малого бізнесу, однак у результаті нею користуються не тільки малі підприємства.

Підготували такі зміни в Нацстратегії:

  • реєструвати ФОП буде не потрібно. Цей статус надаватимуть автоматично після відкриття в банку рахунку “для ведення підприємницької діяльності”. А після закриття рахунку буде припинено і статус ФОП;
  • ставки єдиного податку для юросіб третьої групи (зараз 5%) будуть поступово збільшувати до 18%. Процес збільшення триватиме три роки, а після трьох років юридичним особам взагалі заборонять користуватись єдиним податком;
  • другу та третю групу ФОП об’єднають в одну. І вони будуть платити податки в розмірі від 3% до 17%. Ставка залежатиме від сфери діяльності (менше будуть платити торговці, більше – ті, хто надає послуги). Підняття ставок також буде відбуватись поступово: впродовж трьох років;
  • зменшать кількість сфер діяльності, які можуть перебувати на першій групі. Для об’єднаної другої групи буде обов’язковим використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО);
  • для виробників сільськогосподарської продукції (юридичних осіб) ставки єдиного податку протягом трьох років будуть переглянуті в бік збільшення до 18%.

Зміни в єдиному податку та правилах для ФОПів планують запровадити тільки з наступного року. Варто зазначити, що на проблеми з єдиним податком вказують і міжнародні партнери України. Зміни необхідно буде ухвалювати незважаючи на те, що вони не будуть популярними.

Також податкова має посилити контроль, аби не допускати приховування доходів пересічними українцями. “Контролюючим органам буде надано можливість посилити контроль за доходами та витратами фізичних осіб шляхом надання контролюючим органам доступу до банківської інформації про рух коштів на рахунках платників податків”, – йдеться у стратегії.

Джерело

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

І таке буває: чим гірші справи в енергетиці, тим вища зарплата у членів правління Укренерго

Військова поліція зможе проникати у житло та обшукувати транспорт: за яких умов