in ,

В Україні введуть новий податок: Кабмін готує законопроєкт

В Україні запровадять екологічний податок – на захоронення та розміщення відходів на полігонах. Він покликаний стимулювати переробку сміття, щоби залишати на звалищах тільки ті відходи, які не піддаються переробці.

В уряді розробляють відповідний законопроєкт. Новий податок планують запустити за прикладом країн Європи.

Очікується, що після реалізації змін до законодавства бізнес стане більш мотивованим, щоб сортувати сміття, а не просто відправляти його на захоронення. Воно має стати невигідним, а переробка залучатиме інвестиції та приноситиме дохід.

Впровадити роздільний збір відходів та їх сортування можна різними способами. Одним із інструментів буде екологічний податок на захоронення відходів.

Над ним працюють представники Міністерства захисту навколишнього середовища, Міністерства фінансів та податкової. Проєкт незабаром обговорюватимуть у публічному просторі.

Податки за поховання відходів на полігонах запроваджено в 23 країнах-членах ЄС, а також у Швейцарії та Великій Британії. Ставки сильно різняться у різних країнах – на поховання побутових відходів від 5 євро/т до 100 євро/т. Якими точно будуть ставки українського варіанта податку на сміття, поки що не відомо.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Слідчий суддя відмовив у застосуванні запобіжного заходу старшому помічнику заступника Головнокомандувача ЗСУ, якій вручив потерпілому гранати

В Україні відкриють чотири центри передових досліджень: де вони будуть розміщені