in

В Україні запровадять зміни у правилах відстрочки студентів та педагогів

Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді уточннити правила відстрочки для студентів і педагогів, щоб уникнути судових оскаржень. Про це депутат Верховної Ради від фракції “Європейська солідарність” Олексій Гончаренко повідомив у своєму Telegram-каналі, передають Українські Новини.

“Уточнення вносяться, щоб уникнути судових оскаржень, оскільки суди вже почали визнавати право на відстрочку тим, хто навчається повторно”, – зазначив він.

За даними Гончаренко пропонується для студентів:

  • відстрочку не зможуть отримати чоловіки 25+ років, які вдруге навчаються на тому самому або нижчому рівні освіти;
  • навчання за кордоном після 24.02.2022 також не дає права на відстрочку.

На відстрочку мають право ті, хто:

  • вступив до навчального закладу до 25 років;
  • вперше здобуває новий рівень освіти;
  • навчається за денною або дуальною формою;

Що пропонується змінити для викладачів:

  • викладачі з науковим ступенем (навіть якщо вже не мають статусу науково-педагогічного працівника) — отримуватимуть відстрочку;.
  • відстрочка також буде для педагогів позашкілля, які ведуть гуртки (еколого-натуралістичні, технічні, військово-патріотичні) — якщо працювали до 1 січня 2025 року і за основним місцем роботи.

В свою чергу представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук також повідомив у Telegram-каналі, що Кабмін схвалив законопроєкт, яким пропонується уточнити, що призову на військову службу не підлягають:

  • учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти і здобувачі фахової передвищої освіти, які розпочали навчання не пізніше року досягнення граничного віку направлення для проходження базової військової служби (25), та які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти;
  • здобувачі вищої освіти в межах розрахункового строку виконання освітньої програми, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти;
  • докторанти та лікарі (фармацевти) – інтерни, лікарі – резиденти.

Зазначені положення поширюються на здобувачів освіти в закладах освіти (наукових установах) України, які вперше здобувають освіту за рівнем, що є вищим за той рівень, що здобувався раніше.

Також призову на військову службу не підлягають:

  • наукові, науково-педагогічні, педагогічні працівники закладів вищої освіти, наукові працівники наукових установ і організацій, науково-педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, які мають науковий ступінь, та педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, загальної середньої та позашкільної освіти.

Зазначені положення поширюються на працівників, які працюють у закладах вищої освіти, наукових установах і організаціях, закладах фахової передвищої, професійноїпрофесійно-технічної, загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш ніж на 0,75 ставки, а також на педагогічних працівників державних та комунальних закладів позашкільної освіти, які станом на 01.01.2025 працювали та продовжують працювати за основним місцем роботи у закладах позашкільної освіти, що організовують роботу за еколого-натуралістичним, науково-технічним, дослідницько-експериментальним, військово-патріотичним напрямами з навантаженням не менше ніж 0,75 ставки.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0