in , ,

В Україні запроваджується послуга з формування життєстійкості: хто може стати її надавачем

Пілотний проєкт із запровадження надання соціальної послуги з формування життєстійкості набирає обертів. Наразі триває процес залучення громад, а паралельно з цим проходить конкурс серед надавачів.

У чому сутність послуги

Головна мета запровадження послуги з формування життєстійкості – це психосоціальна підтримка українців, зниження загального рівня стресу і тривожності населення, формування навичок першої психологічної допомоги близьким (особливо дітям та старшим членам родини), а також навчання стресостійкості та попередження психологічної травматизації.

Окремі напрями стосуватимуться психологічної підтримки батьків, розвитку батьківських навичок та догляду за дітьми, допомоги в побудові стосунків з дітьми на різних етапах дорослішання. А також – психологічної роботи з військовослужбовцями, ветеранами і їхніми родинами.

Крім того, послуга передбачає навчання волонтерів та допомогу в координації їхньої діяльності.

Як надаватиметься послуга

Послуга психосоціальної підтримки насамперед передбачає комплексний підхід. Так, першочергово здійснюватиметься оцінка потреб людини та складатиметься дорожня карта.

Після цього надаватиметься допомога в установленні контактів з фахівцями, службами, організаціями, які пропонують послуги для вирішення наявних проблем, можливості соціального захисту і тощо.

За місцем надання послуги будуть запроваджені: психологічна діагностика, психологічне консультування (індивідуальне, сімейне, чи групове); надання психологічної підтримки та допомоги після психологічних травм та стресових розладів; навчання методам і прийомам, які допомагають знижувати фізичний та психологічний стрес тощо.

Окремі напрями включатимуть психологічну підтримку батьків, розвиток батьківських навичок та догляд за дітьми, допомогу в побудові стосунків з дітьми на різних етапах дорослішання. А також – психологічну роботу з військовослужбовцями, ветеранами і їхніми родинами.

У рамках підготовки до надання послуги усі надавачі пройдуть ряд тренінгів, серед яких – курси “Самодопомога Плюс” від ВООЗ та “Батьківство без стресу” від ЮНІСЕФ, та інші.

Де і коли надаватиметься послуга

Послуга реалізовуватиметься у територіальних громадах, відібраних для участі. Списки громад-учасниць публікуються наказами МІнсоцполітики на сайті.

За посиланням можна ознайомитися з переліком поширених запитань-відповідей від представників територіальних громад: https://www.msp.gov.ua/news/23186.html.

Наразі у планах реалізація послуги з формування життєстійкості до 31 грудня 2024 року. Надалі проєкт масштабується на всю Україну.

Хто може стати надавачем послуги в межах проекту

Надавачем послуги з формування життєстійкості можуть бути юрособи та ФОПи, включені до розділу «Надавачі соціальних послуг» Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг, які мають або можуть сформувати команди фахівців у кількості відповідно до чисельності населення громади.

Конкурсний відбір надавачів проводить Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю. Більше деталей про конкурсну заявку, критерії та дедлайни – читайте за лінком: https://www.msp.gov.ua/news/23307.html.

Поза конкурсом можуть подати свої заявки ті, хто планують надавати послугу власним коштом, а також беруть на себе відповідальність з облаштування і утримання приміщення. Такими надавачами можуть виступати юрособи, ФОПи ( у тому числі ГО), а також комунальні установи. Навіть, якщо їхня громада не подала свою заявку на участь, вони усе одно можуть подавати свої документи.

Аби долучитися до онлайн-консультацій для надавачів, які проходять щоп’ятниці о 15:00, заповнюйте форму онлайн реєстрації: https://forms.gle/grcffnZ6ejWyiLd19.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Єдиний портал повідомлень викривачів став відкритий для АРМА

Як розпізнати шахрая в інтернеті: у кіберполіції надали поради для онлайн-шопінгу