Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомила заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко.
За її словами, у новій системі зареєструвались понад 12 тисяч членів військово-лікарських комісій. За місяць вони виконали більше 100 тисяч різних операцій у нових електронних кабінетах ВЛК. Це доводить, що система працює і готова до масштабування, підкреслила Черногоренко.
Вона також додала, що Львівська область як пілотний регіон “показала дуже круті результати у тестуванні”.
Раніше Черногоренко заявляла, що тепер після оглядів ВЛК висновки оформлюються виключно в електронній формі в медичній інформаційній системі ЗСУ, що дає можливість громадянам не йти з постановою про придатність-непридатність, не вносити це через ТЦК.
“Інформація в електронному вигляді буде надіслана одразу до реєстру “Оберіг”, власне це нововведення проводиться в рамках великої реформи військово-лікарської комісії. Ми вже це запустили”, – зазначила Черногоренко.
Як додала заступниця міністра, в рамках реформи ВЛК цифровізовано кілька процедур. Зокрема запроваджено електронне направлення на ВЛК у застосунку “Резерв+”.
“Там зараз вже 4 млн користувачів, які щодня обирають замість відвідування ТЦК зручні онлайн-сервіси просто в своєму смартфоні. Генерують електронний військовий квиток, можуть ознайомитися з тими вакансіями, які є зараз у війську, уточнити дані, отримати відстрочку і зараз же генерувати собі електронне направлення на ВЛК без черг, без паперів. Електронне направлення містить всю необхідну інформацію, з ним людина вирушає напряму до визначеного закладу охорони здоров’я і проходить там огляд”, – сказала Черногоренко.
Вона наголосила, що усі документи, які були видані раніше, залишаються дійсними. Також залишається можливість отримати паперове направлення на ВЛК або паперовий висновок ВЛК і після 1 квітня.
“Якщо довідка ВЛК, наприклад, висновок про придатність, це можна зробити одразу після огляду. Якщо це свідоцтво про хворобу для визнання непридатності до військової служби, комісія затверджує цей висновок з центральної чи обласної ВЛК, і тоді за бажанням громадянина або громадянки можна буде отримати на папері цей висновок. Але я хочу від себе сказати, що зараз є налагоджена електронна взаємодія між електронним кабінетом ВЛК, “Оберігом” і “Резерв+” . І ви побачите свій статус щодо медичної частини одразу в своєму застосунку “Резерв +” і не треба буде займатися папірцями”, – додала Черногоренко.
Так само, за її словами, можна оскаржити як паперові, так і електронні висновки ВЛК – процедура для цього залишається діючою.
“Якщо людина не згодна з висновком комісії, вона подає скаргу до штатної ВЛК, тобто до центральної або регіональної комісії, або оскаржує цю постанову в судовому порядку. Таке право передбачено 402 наказом Міністерства оборони, і ця процедура зберігається відносно електронних висновків”, – зауважила Черногоренко.
Коментарі
Loading…