in , ,

В Україні збираються спростити процедури добору на посади суддів

Ухвалений парламентом у першому читанні законопроєкт №10140 передбачає, що в Україні будуть оптимізовані процедури добору на посади суддів – вони мають стати менш тривалими та менш витратними для держави.

Про це розповів народний депутат, голова парламентського Комітету з питань правової політики Денис Маслов.

«Загалом у нас на 100 тис. населення припадає 11 суддів, а в Європі на таку ж кількість громадян – 22 судді. Тобто у нас і так удвічі менше суддів, ніж середній показник у європейських державах. При цьому станом на сьогодні в Україні вакантні близько 2000 суддівських посад. Як наслідок – справи розглядаються роками, а ті, що мають швидко розглядатися, тягнуться кілька місяців.

У таких умовах нам вкрай необхідно змінити процедури добору на посади суддів. Щоби при цьому не втратити їх ретельність, а на посади щоб приходили виключно ті люди, до яких немає питань щодо доброчесності та які мають відповідний професійний рівень», – зазначив політик.

Водночас, за його словами, держава повинна забезпечити гідні умови праці суддям, щоб вони не думали ні про що інше, окрім здійснення правосуддя.

«Комітет із питань правової політики, який займався цим законопроєктом і є відповідальний за нього, продовжить його доопрацювання до другого читання, щоб максимально врахувати інтереси всіх громадян та всіх учасників цього процесу», – наголосив парламентарій.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Апеляційна палата випустила на волю екссуддю з Луцька, звинуваченого у корупції

Із Києва у перший рейс вирушив благодійний поїзд-кухня Food Train